Diyarbakır'ın 3 ilçesinde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'ın 3 ilçesinde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır Valiliği, Lice, Silvan ve Kulp ilçelerindeki operasyon yapılacak toplam 10 köyde sokağa çıkma yasağı ilan ettiğini açıkladı.Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklama şöyle:"Lice, Silvan ve Kulp ilçeleri mülki...

Diyarbakır Valiliği, Lice, Silvan ve Kulp ilçelerindeki operasyon yapılacak toplam 10 köyde sokağa çıkma yasağı ilan ettiğini açıkladı.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklama şöyle:
"Lice, Silvan ve Kulp ilçeleri mülki sınırları içerisinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek maksadıyla operasyon düzenlenecektir. Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla Silvan’a bağlı Dolaplıdere, Dağcılar, Mutluca ve Çaldere, Lice’ye bağlı Kıyıköy, Dallıca, Türeli ve Kutlu ile Kulp’a bağlı Demirli ve Taşköprü köylerinde saat 16.30’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır. Söz konusu yasağa uyulması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır."