Doğan Babacan hayatını kaybetti

Doğan Babacan hayatını kaybetti

FIFA Dünya Kupası Finalleri'nde maç yöneten ilk Türk hakem Doğan Babacan, 88 yaşında hayatını kaybetti. Babacan, aynı zamanda Dünya Kupası tarihinde kırmızı kart gösteren ilk hakem olarak tarihe adını yazdırmıştı. Türkiye Futbol Federasyonundan...

FIFA Dünya Kupası Finalleri'nde maç yöneten ilk Türk hakem Doğan Babacan, 88 yaşında hayatını kaybetti. Babacan, aynı zamanda Dünya Kupası tarihinde kırmızı kart gösteren ilk hakem olarak tarihe adını yazdırmıştı. 

428cdf58718740de969c72d81f4df764.jpg

Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) yapılan açıklamada, "FIFA Dünya Kupası Finalleri'nde maç yöneten ilk hakemimiz, Türk futbolunun efsane isimlerinden Doğan Babacan'ın bu sabaha karşı evinde vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu olarak merhum Doğan Babacan'a Allah'tan rahmet, ailesi, sevenleri, hakem ve spor camiasına başsağlığı dileriz." ifadelerine yer verildi.

Ayrıca yapılan açıklamada, Doğan Babacan'ın naaşının, yarın Zincirlikuyu Camisi'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verileceği belirtildi.