Doğu Perinçek: AKP içindeki FETÖ hem Türkiye'yi hem AKP'yi bölüyor

Doğu Perinçek: AKP içindeki FETÖ hem Türkiye'yi hem AKP'yi bölüyor

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ankara’da Merkez Karar Kurulu toplantısında, FETÖ soruşturmalarının geldiği kritik aşamayı değerlendirdi. Perinçek, özetle şunları belirtti: “FETÖ Soruşturmasında kritik bir...

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ankara’da Merkez Karar Kurulu toplantısında, FETÖ soruşturmalarının geldiği kritik aşamayı değerlendirdi. Perinçek, özetle şunları belirtti:

 “FETÖ Soruşturmasında kritik bir aşamaya gelinmiştir. Bu aşamada FETÖ’nün siyasal ayağındaki mensuplarının işlediği suçlar, soruşturma konusu yapılmazsa, FETÖ’nün devlet ve toplum içinden temizlenmesi görevinin yerine getirilmesinde ciddî sorunlar gündeme gelecektir. FETÖ’nün öncelikle Hükümet Partisi içindeki örgütlenmesinin üzerine gidilmezse, bu terör örgütüne kendisini toparlama ve Türkiye’nin içine girdiği koşulardan yararlanma fırsatı verilmiş olacaktır.

FETÖ’NÜN ŞOKU ATLATMA ÇABALARI

FETÖ, özellikle 15 Temmuz Darbesi sonrası süreçte kuşkusuz ağır darbeler yedi. Ancak bugün AKP iktidarının Türkiye’yi yönetemediği koşullardan yararlanarak toparlanmaya çalışıyor. Soruşturmayı yürüten kamu makamları, FETÖ’nün şoku atlatma çabası içinde olduğuna işaret ediyorlar. Bu bağlamda,

- Örgüte yurt dışından para girişi artmaktadır.

- ''Yakında çıkacaksınız’ umudu yayılarak Cezaevindeki örgüt mensupları diri tutulmaya çalışılıyor.

- Devlet içerisindeki FETÖ’cüler başka cemaatlerin ve grupların gölgesi altında saklanıyor ve kendini gizliyor.

- Soruşturmaların saptırılması ve başka yönlere yönlendirilmesi faaliyeti yoğunlaşıyor.

- AKP içindeki FETÖ, örgütü devlet iktidarını kullanarak koruyor ve kolluyor.

- Örgütün siyasi ayağına yönelik soruşturmanın ertelenmesi, örgüte moral veriyor ve toparlanma fırsatı veriyor. 

- Bu kararsızlık nedeniyle soruşturma makamlarında ve yargıda adaletin yerine getirilmesi konusunda tereddütler, bocalamalar ve kararsızlıklar görülüyor. Sağlıklı yürümesini ve yargılamaların kararlı yapılmasını engelliyor.

“AKP İÇİNDEKİ FETÖ YUVALANMASINDAN…''

Bugün geldiğimiz aşamada, FETÖ’ye karşı mücadelenin başarısı için, siyasal etkisine son verilmesi şarttır. Çünkü FETÖ’nün AKP içindeki yuvalanması, siyasal tutarsızlıkların ve yetersizliklerin kaynağıdır. FETÖ yuvalanması, AKP iktidarının FETÖ’ye ve PKK’ya karşı mücadeledeki kararsızlık ve bocalamalarının asıl nedenidir.

FETÖ yuvalanması, hükümetin bir merkez oluşturmasını, strateji ve siyasetler belirlemesini önlüyor.

AKP İÇİNDEKİ FETÖ’NÜN SORUŞTURULMASI ARTIK YAKICI BİR GÖREVDİR

Bu koşullarda FETÖ’nün siyasal ayağının üzerine gidilmesi, artık ertelenemez. AKP içindeki FETÖ, Türkiye’nin ve AKP’nin birliği içindeki bir kuvvet değil, hem Türkiye’yi hem de AKP’yi bölen bir yuvalanmadır. Bu yuvalanmaya yeniden toparlanma fırsatı vermek, içine girdiğimiz koşullarda ciddî sonuçlara yol açacak bir gaflettir.

- FETÖ’nün siyasal ayağı temizlenmelidir.

- FETÖ’ye karşı mücadelenin stratejisi ve siyasetleri oluşturulmalıdır.

- FETÖ’ye karşı çok boyutlu mücadele bir merkezden planlanmalı ve yürütülmelidir.''

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika