Doğu Perinçek: 'Erdoğan'ın karşısındaki aday ben olacağım'

Doğu Perinçek: 'Erdoğan'ın karşısındaki aday ben olacağım'

Perinçek'in açıklamalarından satır başları şöyle:-AKP Türkiye'yi 12 yıl 'FETÖ' ile birlikte yönetti. Bizi de içeri attı. Ama ne oldu AKP FETÖ'nün üzerine yürümek zorunda kaldı. Demekki dönüşebiliyor, değişebiliyor. -Erdoğan...

Perinçek'in açıklamalarından satır başları şöyle:

-AKP Türkiye'yi 12 yıl 'FETÖ' ile birlikte yönetti. Bizi de içeri attı. Ama ne oldu AKP FETÖ'nün üzerine yürümek zorunda kaldı. Demekki dönüşebiliyor, değişebiliyor. 

-Erdoğan karşıtıyım diye Tayyip Erdoğan'ın Amerika'ya karşı tavrını taşladığınız zaman Amerika'nın kucağına savruluyorsunuz. 

"BİZİM ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI DİYE BİR PROĞRAM VE SİYASETİMİZ YOK"
-Bizim Erdoğan düşmanlığı diye bir proğram ve siyasetimiz yok. Bizim proğramımız var. Biz Amerikan Emperyalizmi'nden Türkiye'nin bağımsız olmasını, borç batağından çıkmasını, vatan bütünlüğünü sağlamasını falan istiyoruz.

-Türkiye'de Kemalizm'in merkezi Vatan Partisi'dir.

" 'FETÖ'CÜLERİN MAL VARLIKLARINA EL KONULAMAZ"
“İdama mahkum olan adamın dahi cebinden 25 kuruş çıkarsa, o mirasçılarına verilir. Bir hukukçu olarak şunu söyleyeceğim: FETÖ’cünün de malına el koyamazsın. Böyle bir şey yok. FETÖ ile 50 yıldır mücadele eden bir insan olarak bunu cesaretle söylüyorum. Kimse de bana ''gık’ diyemez. Özel mülkiyet Anayasa’nın güvencesi altındadır. Siz şimdi adamın fabrikasına yükleniyorsunuz, varsa suçu yargılarsın. Ama fabrika bir suç aleti değil. O fabrika suçla elde edilmiş bir servet değil. O fabrika ekonomik yollardan kazanılmış bir fabrika. Sen ona ''FETÖ’cünün fabrikası’ diye el koyamazsın. ''PKK’lının fabrikası’ diye el koyamazsın. Böyle bir hukuk sistemi olmaz. Bunu yaptığınız zaman, bütün iş adamlarında büyük bir korku oluşur. Ve burada büyük bir kaynak transferi de var. Dışarıdan para getirmeye çalışırken, dışarıya muazzam bir kaynak akışı oluyor.''

''HULUSİ AKAR’I GÖREVDEN ALACAĞIM’
Cumhurbaşkanı seçilirse Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı görevden alacağını da söyleyen Perinçek, “Alırım, kesinlikle. Tabii… Hulusi Akar’la artık Türk Silahlı Kuvvetleri’nin işleyişini sağlıklı bir şekilde götüremeyiz'' dedi.

"ERDOĞAN'IN KARŞISINDAKİ ADAY BEN OLACAĞIM"
Mehmet Ali Güller'in, "8 temmuzda Erdoğan karşısında olan adayın ne yapması lazım Erdoğan'ı yıkması için? 24 Haziran'ın sonrasında neleri yaparak aday olabileceksiniz?" sorusuna, Erdoğan'ın karşısındaki aday ben olacağım diyen Perinçek şöyle devam etti:

"Erdoğan'ın karşısındaki aday ben olacağım. Şunu yaparak. Türk milletinin önündeki talepleri savunarak. Teröre karşı en kararlı benim. En tutarlı Vatan Partisi'dir. Üretim ekonomisiyle ilgili çözüm getiren yok. Halkın gıda güvenliğini sağlayan, açlığa imkan vermeyen. İkincisi teröre karşı mücadele ve Amerika'ya karşı direnme kabiliyetini sarsmayacak bir parti. Vatan Partisi kesinlikle iktidara gelecek. Türkiye, Atatürk devrimi rotasına girecek. Sistem çökmüştür. Bu sistemle devam edemeyiz. Tek çözüm Atatürk devrimleridir, bunu yapacak parti de Vatan partisidir."

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem