Dolar tarihi rekoru kırınca vatandaş Yiğit Bulut'a 2017'deki sözlerini hatırlattı

Dolar yeni rekoru kırarken, sosyal medyada Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut’un 2017'deki, “3,50’den 3,80’den dolar alın diyen nokta noktalar neredesiniz? Özür dileyin” sözleri hatırlatıldı.

Sosyal medya kullanıcıları 2017 yılında dolar için, "3,50'den 3,80'den dolar alın diyen nokta noktalar neredesiniz?" diyerek ekonomistlere hakaret eden Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut'a "Neredesin" diye sordu. TL'de yaşanan değer kaybı bugün de devam ederken, Dolar/TL kuru 7,94 seviyesini aşarak yeni tarihi zirvesine çıktı.

Sosyal medyada akıllara Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut'un, "3,50'den 3,80'den dolar alın diyen nokta noktalar neredesiniz? Özür dileyin" sözleri geldi. Bulut, doların 7 liraya kadar yükseleceğini bekleyenlerin zarar edeceklerini öne sürmüştü. Bulut'un bu sözleri sarf ettiği 31 Mayıs'ta dolar 3.526 sevilerindeydi. Bugün ise dolar 7,94 seviyesine çıkarak yeni bir tarihi rekor kırdı.  

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi