Dolar yeniden yükselişe geçti!

Dolar yeniden yükselişe geçti!

Dolar/TL, yeni haftaya yükselişle başladı. TCMB'nin faiz indiriminin ardından 5.83 ile bir ayın en düşük seviyelerine inen kur, tekrar yükselişe geçti.

Dolar/TL, yeni haftaya yükselişle başladı. TCMB'nin faiz indiriminin ardından 5.83 ile bir ayın en düşük seviyelerine inen kur, tekrar yükselişe geçti. Bu sabah ilk işlemlerde 5.89 seviyesinde bulunan kur, öğle saatlerine doğru 5.90'ı geçti. Euro/TL de 6.55'ten satılıyor.

Geçen hafta Merkez Bankası'nın faiz indirimi sonrası bir ayın en düşük seviyeleri olan 5.84'ün altını görmesine karşın bu seviyelerde kalıcı olamayan dolar/TL, yeni haftanın ilk ilk işlem gününde 5.90 seviyesinin üzerine çıktı.

Dünya gazetesinin haberine göre, teknik açıdan dolar/TL'de 5.95'in direnç konumunda bulunduğunu ifade eden analistler, 5.85'in destek olarak izleneceğini belirtti.

Borsa İstanbul rekor kırmaya devam ediyor

Türk Lirası'ndaki değer kaybına karşın, Borsa İstanbul rekor kırmaya devam ediyor. BİST 100 endeksi, 122.909 puanla yeni bir zirve daha yaptı.

Tahvil faizlerinde yaşanan sert düşüş sonrası sakin bir seyir izleniyor. Gösterge tahvilde bileşik faiz yüzde 10.23 seviyesinde bulunuyor.