Donald Trump, vize yasağını arkadan dolanacak

Donald Trump, vize yasağını arkadan dolanacak

ABD Temyiz Mahkemesi, 7 ülkenin vatandaşlarının ABD'ye girmesini yasaklayan kararnamenin askıya alınmasını yasalara uygun bulmuştu. Trump'ın kararname için temyiz yoluna gitmeyeceği, gelecek hafta yeni bir kararnamenin gündeme gelebileceği...

ABD Temyiz Mahkemesi, 7 ülkenin vatandaşlarının ABD'ye girmesini yasaklayan kararnamenin askıya alınmasını yasalara uygun bulmuştu. Trump'ın kararname için temyiz yoluna gitmeyeceği, gelecek hafta yeni bir kararnamenin gündeme gelebileceği öğrenildi.

Sputnik’in haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump'ın imzaladığı kararname ile 7 ülkeye vize yasağı getirilme kararı alınmış, hakim James Robart, vize yasağı kararına karşı geçici bir engelleme kararı almıştı. ABD Temyiz Mahkemesi de, kararnamenin askıya alınmasını yasalara uygun bulmuştu.

Konuyla ilgili perşembe günü "Mahkemede görüşürüz" mesajı veren Trump'ın temyiz yoluna gitmeyeceği, yeni bir kararname hazırlamak da aralarında olmak üzere başka seçenekleri tercih edeceği öğrenildi.

'ŞÜPHEM YOK' DEMİŞTİ

Trump, Beyaz Saray'da Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile yapılan ortak basın toplantısında, gelecek hafta yeni bir kararname hazırlanabileceğinin sinyalini vermişti ve "Kazanacağımızdan şüphem yok" demişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya