Dönemin MÜSİAD Başkanı'nın sözleri sosyal medyada gündem oldu: '13 yıllık istikrar olmasa dolar 8 liraya çıkabilirdi'

Dönemin MÜSİAD Başkanı'nın sözleri sosyal medyada gündem oldu: '13 yıllık istikrar olmasa dolar 8 liraya çıkabilirdi'

MÜSİAD eski Başkanı Nail Olpak'ın 2015 senesinde verdiği bir röportajda, döviz kuruyla ilgili yaptığı tespitler tekrar gündem konusu oldu.

2012-2017 yılları arasında MÜSİAD Başkanlığı görevini yürüten Nail Olpak'ın 2015 yılında verdiği röportajda sarfettiği 'Geçen yıl 2 seçim bu yıl yaşamış birisi olarak doların doların yüzde 50’lik bir değişimini, siyasi istikrarla birlikte ekonomik istikrarın da iyi sağlandığının bir göstergesi olarak görüyorum.

Biz bugün 3 liralık değil, 8 liralık doları konuşuyor olabilirdik. Ayrıca bu dönemde ikinci çeyrek büyümesinin 3.8 gelmesi, birilerine çok sürpriz oldu. Oysa MÜSİAD olarak biz bu orana hiç şaşırmadık' sözleri sosyal medyada gündem konusu oldu.

 

DOLAR 8 OLDU OLPAK'IN SÖZLERİ AKILLARA GELDİ

 

 

 

MAAŞI 138 BİN TL

 

Turkcell Yönetim Kurulu üyeleri 20 bin Euro ve 200 bin lira harcırah alıyorlar. Mevcut döviz kuruna göre bir yönetim kurulu üyesi yaklaşık 138 bin lira maaş alıyor. Yeni üyelerin 11 Mart'tan itibaren görevlerine başlaması bekleniyor.

Patronlar Dünyası'nın haberine göre; Nail Olpak, DEİK'e kiralattığı lüks araç ile de gündeme gelmişti. Olpak için kiralanan Mercedes Benz makam aracın aylık kirasının 70 bin TL olduğu yazılmıştı. Olpak kendisi için, "Ben "Helikopter tipi" yöneticiyim" açıklaması yapmıştı.

 

Ekonomi