DP'de Yeneroğlu çatışması: İki Genel Başkan Yardımcısı, iki ayrı görüş

DP'de Yeneroğlu çatışması: İki Genel Başkan Yardımcısı, iki ayrı görüş

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'na hakaret eden polis konusu Demokrat Parti'de çatışmaya neden oldu.

ABC Gazetesi

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, uzun süredir Ankara Kızılay’da devam eden Somalililerin restoranlarına ilişkin polis baskınını Meclis gündemine taşıdı. Ayrıca Yeneroğlu, polisin, "Sizi burada istemiyoruz, sınır dışı edeceğiz" diyerek gözaltına aldığı ve dükkanları kapatılan Somali mutfağına ait Saab Restoran’ın dün yapılan açılışına katıldı. Açılış törenine polis müdahale etti. Polisin tabelanın kaldırılmasını istemesi üzerine Yeneroğlu, bu isteğin hukuksuz olduğunu savunarak karşı çıktı.
Kameralara yansıyan tartışmada polis memurunun "Senin gibi tiplere belli ne olduğu, ahlaksız sensin lan, adam gibi konuş, ağızlara bak milletvekiliymiş" dediği görüldü.

İşte bu tartışma Demokrat Parti'de de çatışmaya neden oldu.
DP'nin iki Genel Başkan Yardımcısı, iki ayrı görüşü savundu.
Demokrat Parti Göç ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, polisin haklı olduğunu savunarak şunları yazdı:

Kimse canla başla çalışan, her gün hayatını riske atan Emniyet Teşkilatımıza "haddinizi bileceksiniz" veya "ahlaksız" diyemez!
Kameraları çağıran, kameralar önünde bu şovu yapanın belli ki amacı çok farklıdır.
@EmniyetGM Türk milletinin onurudur.
#PolisiminYanındayım

İlay Aksoy, bu paylaşımını daha sonra sildi.
ilay2.pngYine Demokrat Parti'de yine Genel Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Bülent Şahinalp ise, Yeneroğlu'nu savundu:

Gerçek #Hukuk devletinde, halkın oylarıyla seçilen #TBMM üyesi bir #Milletvekili"ne, kolluk kuvvetleri böyle davranamaz, bu şekilde hitap edemez ve parmak sallayamaz.

@myeneroglu

DP Genel Başkanı  Gültekin Uysal da Yeneroğlu'na destek verdi:

Gerçek #Hukuk devletinde, halkın oylarıyla seçilen #TBMM üyesi bir #Milletvekili"ne, kolluk kuvvetleri böyle davranamaz, bu şekilde hitap edemez ve parmak sallayamaz. @myeneroglu