DSP-AKP işbirliği kanıtlandı!

Kritik yerlerde gösterdiği adaylar ile CHP’nin oylarını böldüğ ve Genel Başkanı Önder Aksakal’ın CHP karşıtı sözlerin DSP-AKP işbirliği kanıtlandı!

Kritik yerlerde gösterdiği adaylar ile CHP’nin oylarını böldüğü; ve DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın CHP karşıtı sözlerin AKP'nin ekmeğine yağ sürüyor yorumları ;yapılırken, sosyal medyaya yayımlanan bir video DSP-AKP işbirliğini kanıtladı. DSP-AKP işbirliği

Cumhuriyet Halk Partisi (DSP) tabanında, “AKP ile işbirliği içinde” eleştirilerinin yöneltildiği Demokratik Sol Parti’nin (DSP) seçim aracında aracına Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) broşürleri yüklenirken görüntülendi. Seçim aracında Çatalca AKP Belediye Başkan adayı Mesut Üner AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın broşürleri yer alıyor.

DSP-AKP işbirliği

DSP’nin AKP propagandası yapan meclis üyesi adayları

-DSP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel, Türkiye solunun önündeki en büyük engelin CHP olduğunu söyledi. Gürel, "Muhalefetin önünü tıkıyor. Ekmeleddin İhsanoğlu, Abdullah Gül gibi projelerle milletin önüne gidilmez. Yazıktır. CHP'nin kapatılması ve tasfiye edilmesi gerekiyor" dedi.

-DSP Genel Başkanı Aksakal, ise “DSP’nin seçime katılmasıyla CHP’nin oyları bölünmüyor. CHP iktidar olmak istemediği için sürekli oyu azalıyor. Devleti yönetme arzuları yok. Onca yıldır parti bir kere bile hükümet ortağı olamadıysa, o zaman bu cenazeyi kim kaldıracak?” açıklamasında bulunmuştu.

DSP GENEL BAŞKANI'NIN İNANILMAZ 'ERGENEKON' KUMPASI SÖZLERİ

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal daha önce katıldığı programda şu sözleri sarf ederek Fethullahçıların kumpasına sahip çıkmıştı:

"Türkiye bir Ergenekon süreci yaşadı. Ergenekon süreciyle FETÖ sürecini bir merkezin kendi içindeki iktidar savaşı olarak görüyorum. Ergenekon yapılanması Türkiye için bir vakadır, FETÖ yapılanması ayrı bir vakadır. Bunu bir bilek güreşi olarak değerlendirin. Bu iki grup aynı yapı içerisindeki iki grup. Ergenekoncular da FETÖ'cüler de aynı merkezden yönetiliyor. Hepsini Amerika yönetiyor. Ergenekoncular da Amerikancı, Fetöcüler de Amerikancı. Türkiye'de Genelkurmay Başkanı olabilmek için bir kere Amerika'ya gidip liyakat nişanını takmak gerekiyor. General olmak için de. Bu bugün hâlâ geçerli. Bu derin yapı içerisindeki kavga, iktidar mücadelesi bugün Türkiye'yi bu noktalara getirdi."

DSP’li Aksakal, Erdoğan’ı övdü: Beni çok duygulandırdı…

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika