DSP itiraf etti: CHP’nin oylarını böldüğümüz için iktidar tarafından bize destek var

DSP itiraf etti: CHP’nin oylarını böldüğümüz için iktidar tarafından bize destek var

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel, "Hükümete yakın televizyonlarda CHP’nin oylarını böldüğümüz için bize destek var" dedi.

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel, hükümete yakın medya kuruluşlarının 31 Mart yerel seçimleri öncesinde partilerine özel bir ilgi duymaya başladığı yorumunda bulunarak, “Açıkçası hükümete yakın televizyonlarda CHP’nin oylarını böldüğümüz için bize destek var” dedi.

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e konuşan Gürel, “Geçen seçimde kapımızı çalmayan, hatta genel merkezimizin yerini bile bilmeyen iktidar yanlısı medya da bizi çok sevmeye başladı. Muhabirler genel merkezimizden çıkmıyor. Sık sık bizimle röportaj yapma gereği duyuyorlar” ifadelerini kullandı.

DSP üzerinden bir algı yaratmaya çalışıldığını savunan Gürel, “Bu algıyı bozamıyoruz. CHP’ye yakın kanallar ise bize yer vermiyor. Açıkçası hükümete yakın televizyonlarda, CHP’nin oylarını böldüğümüz için bize destek var. Açıkçası bu durum çok hoşlarına gidiyor. Biz onlara farklı parti, 81 ilde seçimlere katılan tek sol parti olduğumuzu anlatıyoruz” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika