DSP’den kayyum operasyonuna destek!

DSP’den kayyum operasyonuna destek!

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal; HDP’li Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanlarına yönelik kayyum operasyonuna destek vererek...

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal; HDP’li Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanlarına yönelik kayyum operasyonuna destek vererek, "Devletin asli görevini yerine getirme sorumluluğunun tezahürüdür" dedi.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal da yazılı açıklamasında, "İçişleri Bakanlığının gerekli inceleme ve tespitleri sonucu PKK/KCK terör örgütleriyle organik ilişkileri ortaya çıkarılan üç büyükşehir belediye başkanının görevden uzaklaştırılmaları, devletin asli görevini yerine getirme sorumluluğunun tezahürüdür" ifadelerini kullandı.

Aksakal, açıklamasında şunları kaydetti:

"Başka merkezlerden aldığı talimat ve telkinlerle bu sorumluluklarını unutanlara ve yetkilerini kötüye kullananlara karşı elbette yasal zeminde bir hatırlatma gereklidir, yapılan da bundan ibarettir. Türkiye'nin birliğine, bütünlüğüne kastedenleri ve bunlarla her türlü iş birliğine girenleri, bu yapıların lider konumunda bulunanları gönüllerinde saklayanları artık Türk milleti açıkça görmektedir."

Politika