Düğünde koronavirüs yayılan mahalle karantina altında!

Düğünde koronavirüs yayılan mahalle karantina altında!

İlçe Hıfzıssıhha Meclisi karar aldı. Denizli'nin Tavas ilçesine bağlı Akyar Mahallesi, alınan karara göre bugün itibari ile ikinci bir emre kadar karantina altında. Koronavirüsün mahallede yapılan düğünlerde yayıldığı tespit edildi ve 13 kişinin test...

İlçe Hıfzıssıhha Meclisi karar aldı. Denizli'nin Tavas ilçesine bağlı Akyar Mahallesi, alınan karara göre bugün itibari ile ikinci bir emre kadar karantina altında. Koronavirüsün mahallede yapılan düğünlerde yayıldığı tespit edildi ve 13 kişinin testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Kırsal 300 nüfuslu Akyar Mahallesi, Tavas ilçe Hıfzıssıhha Meclisi'nin olağanüstü aldığı karar gereği, ikinci bir emre kadar karantina altına alındı.  Sağlık Müdürlüğü görevlileri mahallede tarama işlemi başlatırken, jandarma ekipleri yerleşime ulaşan yolları kapattı. Mahallenin 2 ayrı girişi, jandarma ekiplerince şeritle kapatılarak hiç kimsenin giriş ve çıkışına izin verilmiyor. Köyden çıkmak isteyenler jandarmanın uyarısı üzerine geri döndürülüyor. Yapılan incelemede mahallede Kurban Bayramı öncesi düğün yapıldığı, koronavirüsün bu düğünde yayıldığı belirlendi. Koranavirüs testi yapılan kişilerden 13'ünün testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Etiketler :