Dünyanın ilk Wi-Fi 6 standardını destekleyen telefon Note 10 oldu!

Dünyanın ilk Wi-Fi 6 standardını destekleyen telefon Note 10 oldu!

Samsung’un yeni amiral gemisi Note 10, Wi-Fi 6 ile gelmişti. Henüz daha kullanıma sunulmayan Wi-Fi 6 teknolojisi, önümüzdeki 1-2 yıla yaygınlaşacak. iPhone

Samsung’un yeni amiral gemisi Note 10, Wi-Fi 6 ile gelmişti. Henüz daha kullanıma sunulmayan Wi-Fi6 teknolojisi, önümüzdeki 1-2 yıla yaygınlaşacak. iPhone 11 ile Apple da Wi-Fi 6’ya destek vereceğini duyurmuştu. Ancak bugün Wi-Fi6 sertifikasını ilk olarak Note 10 aldı. iPhone 11 modelleri ve Galaxy S10‘da da yer alan bu özellik için henüz Wi-Fi Certified 6 sertifikası verilmediğini belirtelim.

Wi-Fi 6 (802.11ax) teknolojisiyle bir önceki nesil olan Wi-Fi 5 (802.11ac) standartına göre tam 2,5 kat daha yüksek hıza ulaşılabiliyor. Wi-Fi 6 modemler sayesinde gecikmelerde yüzde 75 iyileşme olacak.

iPhone 11 Pro batarya kapasitesi belli oldu!

Ayrıca Wi-Fi6 teknolojisi bir önceki nesle göre desteklediği cihaz kapasitesini 4 kat artırdığından, yakın gelecekte hayatın her alanında karşımıza çıkacak olan IoT cihazlarının sorunsuz çalışmasına olanak sağlayacak.

Galaxy Note 10

Kablosuz ağ üzerinden yapılan stream olayının artması ile mevcuttaki standart yetersiz kalabiliyordu. Özellikle oyun konusunda kablosuz çözüm oyuncular tarafından pek tercih edilmiyordu. Bu yüzden veri aktarımı konusunda Wi-Fi6 ile büyük bir sıçrama yaşanacak gibi görünüyor.

Bilim Teknoloji