DxOMark en iyi selfie çeken telefonlar listesini güncelledi

DxOMark en iyi selfie çeken telefonlar listesini güncelledi

Söz konusu fotoğraf ve video olduğunda en güvenilir kaynağın DxOMark olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak üst segment modellerin kameralarını test eden

Söz konusu fotoğraf ve video olduğunda en güvenilir kaynağın DxOMark olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak üst segment modellerin kameralarını test eden DxOMark, geçtiğimiz yıl itibariyle popüler orta segment modelleri de derecelendirmeye başlamıştı.

Son dönemde satışa sunulan amiral gemisi modelleri, kamera tarafıyla ciddi beğeni topluyor. Bu alanda Huawei, Samsung ve Apple gibi isimlerin önemli işler çıkardıklarını söyleyebiliriz. Öyle ki artık üst segmente hitap eden modeller, profesyonel fotoğraf makinaları ile yarışır hale gelmiş durumda.

Peki hangi telefonun daha iyi fotoğraf ya da video çektiğini nasıl anlayacağız? Açıkçası telefon alırken, kamerasının megapiksel seviyesine ya da kamera sayısına bakarak iyi fotoğraf çektiğini anlamak imkansız. Dolayısıyla fotoğraf ya da video performansı için çeşitli testlere güvenmek en doğru seçim diyebiliriz.

En iyi fotoğraf çeken telefonlar için tıklayın

Bugün ise en iyi selfie çeken telefonlar listesini sizlerle paylaşacağız. Malum, günümüzde kullanıcılar normal fotoğraftan çok selfie çekiliyorlar. Peki iyi bir selfie çekebilmek için en uygun model hangisi?

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri en iyi selfie çeken telefonlar listemiz ile başbaşa bırakalım.

Apple iPhone XS Max

DxOMark Selfie Puanı: 82

Xiaomi Mi MIX 3

DxOMark Selfie Puanı: 84

OnePlus 7 Pro

DxOMark Selfie Puanı: 86

Huawei P30 Pro

DxOMark Selfie Puanı: 89

Samsung Galaxy Note 9

DxOMark Selfie Puanı: 92

Google Pixel 3

DxOMark Selfie Puanı: 92

Samsung Galaxy S10+

DxOMark Selfie Puanı: 96

Samsung Galaxy S10 5G

DxOMark Selfie Puanı: 97

Asus ZenFone 6

DxOMark Selfie Puanı: 98

Samsung Galaxy Note 10+ 5G

DxOMark Selfie Puanı: 99

Bilim Teknoloji