e-Nabız, ALO 182 ve MHRS üzerinden koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır?

e-Nabız, ALO 182 ve MHRS üzerinden koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır?

Aşı randevusu nasıl alınır? ALO 182, E nabız ve MHRS koronavirüs aşı randevusu başvurusu nasıl yapılır, başvuru iptal edilir mi? İşte aşı randevusu alma işlemleri…

Aşı randevusu nasıl alınır, koronavirüs aşı randevusu başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtı araştırılıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından Sinovac ve Biontech – Pfizer aşı seçenekleriyle, hak sahibi olanlara aşıllakin faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor. İlk doz aşısını olanlar ikinci doz için veya ilk kez aşı randevusu almak isteyenler, gerekli adımları merak ediyor. Peki Aşı randevusu nasıl alınır? ALO 182, E nabız ve MHRS koronavirüs aşı randevusu başvurusu nasıl yapılır, başvuru iptal edilir mi? işte aşı randevusu alma ekranı!

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Salgınıyla mücadelede aşı çalışmaları için faaliyetler tüm hızıyla sürerken aşı randevusu alma işlemleri merak ediliyor. Koronavirüs aşı başvurusu işlemleri e-devlet, e-nabız, MHRS mobil uygulamaları üzerinden de yapılabilirken detaylı bilgiler şu şekilde;

Turkiye.gov.tr ya da e-Devlet mobil uygulamalarından da giriş yaparak ve arlakin bölümüne MHRS yazarak ulaşmak ve koronavirüs aşısı için randevu almak mümkün. Koronavirüs aşı başvurusu işlemleri e-devlet, e-nabız, MHRS mobil uygulamaları üzerinden de yapılabilecektir.

AŞI RANDEVUSU İPTAL EDİLİR Mİ?

Belirlenen tarihte aşı randevusuna gidemeyecek olan vatandaşlar aşı randevusunu MHRS ve e-Nabız sistemi üzerinden iptal etme şansı var.

AŞI RANDEVU TELEFONLA NASIL ALINIR?

Covid-19 aşısı olacak vatandaşlar, mobil uygullakin veya internetin yanı sıra MHRS Alo 182 hattını arayarak da aşı randevularını alabiliyor Vatandaşlar, kendilerine en yakın aile hekimlikleri ile tüm kamu, özel ve üniversite hastaneleri için randevularını oluşturabiliyor.

E-NABIZ GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ.

MHRS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler
Sağlık