Ece Erken: 65 bin TL yüzünden olamaz, bu iş planlı

Ece Erken: 65 bin TL yüzünden olamaz, bu iş planlı

Eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürüldüğü saldırıyla ilgili konuşan Ece Erken 65 bin lira iddialarına inanmadığını belirterek, “Bu iş planlı” dedi.

Sunucu Ece Erken Bakırköy’de yemek yediği balıkçıda uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden avukat eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’yla ilgili Show Haber Genel Yayın Yönetmeni Rıdvan Bıyık’a konuştu.

Eşinin planlı cinayete kurban gittiğini 65 bin lira için öldürülmediğini öne süren Erken, “Keşke yaralasalardı, niye canına kıydılar?” diye isyan etti.

‘KEŞKE BEN ÖLSEYDİM’

Konuşurken gözyaşlarına hâkim olamayan Erken, şunları söyledi:

“O benim canım, hayat arkadaşımdı. İnanamıyorum, boş yere gitti. Evden nasıl çıktığımı bilmiyorum, taksiye bindim. Dediler ki ‘ayağından vuruldu korkma, bir şeyi yok’. Dedim ki, ‘en kötü sakat kalır, ben ona bakarım’. Beni yaşarken öldürdüler. Çocuklarına aşıktı. Acısı o kadar tazeydi ki, konuşurken o anları tekrar tekrar yaşadı: Biz birlikte yaşlanacağız diyorduk. Son nefesimi yanında vereceğim. Keşke ben ölseydim. Hala inanamıyorum…

‘BENİ HER TOPLANTIYA GÖTÜRÜRDÜ, O GÜN GÖTÜRMEDİ’

Beni her toplantıya götürürdü. O gün getirmedi. Oturur beklerdim onu. Kocamı 12.15’te aradım, ‘niye aramadın bu saate kadar’ dedim. ‘Aşkım gazeteciler var, başkan (Fikret Orman) gitti çok oldu’ dedi. İçime doğdu 12.30’da tekrar görüntülü aradım ‘neredesin niye çıkmadın’ diyecektim. Telefonu açmadı. Haberi duyduğumda hastaneye gittim. Ben girdiğimde bir kolumdan birisi bir kolumdan birisi tutuyordu, ‘kaybettik’ diyordu.”

‘ŞAFAK O PARAYI CEBİNDEN VERİRDİ’

Daha sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür eden Erken, 65 bin lira iddialarına inanmadığını söyledi ve “65 bin lirayı Şafak cebinden verirdi. Öyle olmazdı. Davaya bakacak hakime sesleniyorum. Ayağına sıkmış zaten, yürüyemiyor, daha niye sıkıyor? Sen niye her yerine sıkıyorsun? Duran adamın ayağına sıkılırsa cinayete teşebbüs. Bu adam 10 yılda çıkarsa hakkımı helal etmiyorum. O kadar korkuyorum ki erken çıkacaklar diye. Bu iş planlı. Bu işin arkasında kimler var?” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem