Ece Erken, eşi Mahmutyazıcıoğlu‘nun öldürüldüğü geceyi anlattı

Ece Erken, eşi Mahmutyazıcıoğlu‘nun öldürüldüğü geceyi anlattı

Sunucu Ece Erken, eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu‘nun öldürüldüğü geceyi anlattı.

Sunucu Ece Erken’in eşi ve Beşiktaş Kulübü eski yöneticilerinden avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, 27 Ocak’ta ortağı olduğu balık restoranında silahlı saldırıya uğramış, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti. Cinayete ilişkin soruşturma devam ederken; Ece Erken, sosyal medya hesabından dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“NEYE YANAYIM”

Erken paylaşımlarına şu ifadelerle başladı: “Neye yanayım bilmiyorum ki, hangi birine? O gün evden çıkmak istemeyen, play station oynamayı isterken Fikret Orman, Serkan Yazıcıoğlu, Ahmet Ürkmezgil, Fatih Doğan ile yine Beşiktaş’la ilgili toplantıya gitmene engel olmayan kendime mi? ‘Gel, evin oralarda yapın’ dedim onda bile ‘Ahmet Ürkmezgil’in eşi yoğun bakımda bizim balıkçıya yakın hastanede eşi, ne olur ne olmaz, eşine bir şey olur orada olsun’ demiştin, onda bile yine başkasını düşünmüştün, o gece seni kimse düşünmese de, sen herkesi düşünürdün…”

“ADAM DİYE GEZİYORLAR”

Mahmutyazıcıoğlu’nun arkadaşlarına ilişkin ifadeler kullanan Erken, “Hayatta hiçbir şey olamamış, dışlanmış, hiç sevilmemiş anca silahla kendini mafya sanan, katiller Kadir Yasak, Ali Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman ve diğer magandalara mı yanayım, verdikleri yalan ve trajikomik ifadelere mi? Yoksa senin aslanlar gibi tek başına mücadelene sessiz kalan sözde masada oturduğun arkadaşlarına mı?” diye yazdı. Erken paylaşımlarında devamında “Adam diye geziyorlar ya hâlâ şaka gibi. Senin yanında birine bunlar yapılabilir miydi? Ah Şafağım ah. Neye yanayım yine sessiz kalan ekmek verdiğin Cundalı personeline mi? Sen kan kaybederken dakikalarca ambulans beklenmesine mi? Kimse mi arabasına almamış, akıl edememiş? Sanki boynuna bir şey olmuş al arabana götür işte! Ya ikinci gün Cundalı’nın açılması? Sen olsan 40’ını beklerdin, hatta kapardın o mekanı öyle adamdın sen sevgilim, sen de maddiyat değil maneviyat vardı. Senin yanında başkasına bunlar olsaydı yine kendini siper ederdin tıpkı Beşiktaş’la ilgili hiç suçun yokken kendini siper ettiğin gibi, kongreye bile aslanlar gibi tek başına gidip suçlanmadığın şeyleri sahiplenmen gibi” diye yazdı.

“ÇOK ÖZLEDİ SENİ”

Mahmutyazıcıoğlu’nun ölümü sonrasında çevresindeki kişilerin sözlerine isyan eden Erken şunları söyledi:

“Hiç korkak olmadın, kimsenin arkasına saklanmadın aşkım sen. Kardeşim diye her saniye seni arayan, senden bir şeyler isteyen, senden alıp götürenler yoktu cenazende. Borcu olanlar ‘borcu vardı’ diye geziyor etrafta. Mesela ‘Bülent ağabeyim’, ‘kardeşlerim’ dediğin kalleş çıktı be aşkım. Benimse tam da senin istediğin oldu küs olduğum, barışmamı istediğin herkes geldi. Senin benim için çok üzüldü, çünkü senden çıkarları yokmuş. Hele değerlin Türkan teyzen yalnız bırakmadı, daha önce tanışamadığım akrabaların sağ olsun hep aradı beni. Öyle yüce gönüllü bir adamdın ki sen Eymen’in okul masrafından, sağlık sigortasına kadar düşünen, her anlamda babasız büyüttüğüm evladıma aslanlar gibi babalık yapan adam gibi adamdın. Her gün seni soruyor o da çok özledi seni benim gibi”.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam