Edis: Cinsiyet eşitliğinin sözcüsüyüm

Edis: Cinsiyet eşitliğinin sözcüsüyüm

Edis, son dönemde kadın şarkıcıların, sahne kıyafetleri nedeniyle eleştirilmesiyle ilgili soru üzerine bunun kendi gündemi olmadığını ancak BM’de toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda sözcülük yaptığını belirtti.

Snob Magazin'in haberine göre; Albüm için bu hafta Amerika’ya gidecek olan Edis, sağlık kontrolü için geldiği Nişantaşı’ndaki bir klinikte objektiflere takıldı. Şapkası ve şalıyla kamufle olsa da objektiflerden kaçamayan şarkıcı, “Hasta değilim, kontrol için geldim. Fizyoterapistime gidiyorum, çok iyiyim. Sahne yok, bir iki ay kadar yokum zaten. Amerika’ya gidiyorum, bir süre olmayacağım” diye konuştu.

ogswkj7660mh5oxo-d7aza.jpg

AMERİKA'YA GİDİYOR
Yabancı albüm çalışması için Amerika’ya gideceğini söyleyip basın mensupları için “Sizi orada özleyeceğim” ifadesini kullanan şarkıcı, aynı anda hem İngilizce albümü hem de Türkçe albümünü bir arada yapacağını anlatıp, şöyle devam etti: “Yabancı albüm için gidiyorum, tabii özleyeceğim sizi. İngilizce albüm olacak ama net anlatamam oraya gidince daha netleşecek, gidip geleceğim böyle. Güzel şarkılar var, Türkçe albümü de orada bitireceğim. İngilizce kadar tabii her albüm yapmak zor ekstra çalışıyorsun, hem burada kariyer yönetip, hem orada da kariyer yapmaya çalışmak kolay değil.”

'CİNSİYET EŞİTLİĞİNİN SÖZCÜSÜYÜM' 
Edis ayrıca son dönemde kadın şarkıcıların, sahne kıyafetleri nedeniyle eleştirilmesiyle ilgili soru üzerine bunun kendi gündemi olmadığını ancak BM’de toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda sözcülük yaptığını belirterek, "Benim durduğum yer belli zaten. Toplumsal cinsiyet eşitliği ve cinsiyet rolleri konusunda bunun için sözcülük de yapıyorum BM’de... Merak edenler bu konuyla alakalı sosyal medyama da bakabilirler. Bu konu benim işim değil. Gündemim değil. Bu tartışmalar sanatı kısıtlamaz” ifadesini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Magazin