’Eğitimde adaleti ve geleceği düşünmek’ sempozyumu çok önemli konuklarla yapılacak

’Eğitimde adaleti ve geleceği düşünmek’ sempozyumu çok önemli konuklarla yapılacak

Balçova Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği’nin düzenlediği "Eğitimde adaleti ve geleceği düşünmek" adlı sempozyum 16 Nisan pazartesi günü 10.00 - 13.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Balçova Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği’nin düzenlediği "Eğitimde adaleti ve geleceği düşünmek" adlı sempozyum 16 Nisan pazartesi günü yapılacak.

Balçova Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri, Türkiye’nin en büyük sorunu eğitim sistemini masaya yatırıyor. Köy Enstitüleri’nin Kuruluşunun 78. yıldönümü nedeniyle düzenlenen Eğitimde Adaleti ve Geleceği Düşünmek Sempozyumuna Türkiye’den 60 katılımcının yanı sıra Dünya üzerinde eğitimde ileri seviyelerde olan ülkelerden katılımcılar yer alacak. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU VE MERDAN YANARDAĞ SEMPOZYUMDA YER ALACAK İSİMLERDEN

Sempozyumda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Tele 1 Kanalının ve gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Merdan Yanardağ sempozyumda konuşma yapacaklar arasında.

merdan-yanardag-foto.jpg

         Cumhuriyetin kuruluşundan sonra eğitimde yapılan en büyük reformlardan birisi olan Köy Enstitüleri, Balçova Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri’nin 11 yıldır ortaklaşa düzenlediği etkinliklerle anılıyor. Daha önce 2 eğitim sempozyumunun düzenlendiği, Yaşar Kemal, Türkan Saylan, Genco Erkal gibi birbirinden değerli insanlara Aydınlanma Onur Ödülü’nün verildiği etkinlikler kapsamında bu yıl Türkiye’deki eğitim sisteminin masaya yatırıldığı bir sempozyum düzenleniyor.

kemal-kilicdaroglu-foto.jpg

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşmasını yapacağı, aralarında Selçuk Şirin, Hikmet Uluğbay, Aysel Çelikel gibi 60 akademisyen, gazeteci ve siyasetçinin konuşmacı olarak katıldığı Eğitimde Adaleti ve Geleceği Düşünmek Sempozyumu’nda Kanada, Finlandiya, Küba ve Almanya’dan gelen büyükelçi ve akademisyenlerde kendi ülkelerindeki eğitim sistemlerini anlatacak. Eğitimde doğru bir çıkış noktası bulmak adına yapılan tüm konuşmalar daha önceki 2 sempozyumda olduğu gibi kitaplaştırılarak Başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumlara ulaştırılacak.

 16-18 Nisan tarihleri arasında Balçova Kaya Termal Otel’de yapılacak sempozyumda bu yılın Aydınlanma Onur Ödülü, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ve YKKED Başkanı Prof.Dr. Kemal Kocabaş tarafından Prof.Dr.Korkut Boratav’a takdim edilecek.

16 NİSAN 2018 PAZARTESİ

YAYIN NERELERDEN İZLENEBİLİR?

  • UYDU                                     :TÜRKSAT--3-A
  • İNİŞ-DOWNLOAD                  :11540
  • SR                                           :2222
  • FEC                                         :5/6
  • MHZ                                        :3
  • TSİ                                          :10.00-13.00

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem