Ek Gösterge İle Hemşire İkramiyeleri Ne Oldu?

Ek Gösterge İle Hemşire İkramiyeleri Ne Oldu?

Hemşire ikramiyeleri hakkında son gelişmeler...

 

Personel sağlık çalışanlarının emekli ikramiyeleri milyonları ilgilendiriyor. 3600 ek göstergesinin de yürürlüğe girmesi ile çalışanların emekli ikramiyesinde ciddi artış beklenmektedir. Gazete manşetleri de merak edilen tüm soruları kamuoyu ile paylaşır.

Doktor, eczacı, sağlık memuru veya diş hekimi gibi çalışanların emekli ikramiyesi güncellendi.

Hemşirelerin Emekli İkramiyesi

Hemşirelerin emekli ikramiyesi halen düzenlemede olan 3600 ek göstergesi ile ciddi artış gösterecek. Müzakereler sonucunda Sağlık Bakanlığı’nın çalışmalarının kısa zaman içerisinde tamamlanması beklenmektedir.

Hemşirelerin ikramiyesi bu çalışma ile 41 bin lira ile 58 bin lira arasında değişiklik gösterecektir. Emekli hemşirelerin ikramiyesi ile lise mezunu olanlar için 142. Liradan başlamaktadır. Lisans mezunu hemşireler ise göstergeden önce 163 bin lira ile 228 bin lira arasında ikramiye almaktaydı. Ek gösterge sonucunda ise emekli ikramiye en düşük 205 bin lira ise 287 bin lira arasında verilecek.

Ek gösterge çalışması tamamlandığında ve resmi bir açıklama yapıldığında ise net rakamlar belirlenecektir.

25 yıllık bir hemşirenin emekli ikramiyesi ise 163 bin lira ikramiye almaktadır. Ek gösterge sonrasında bu hemşirelerin ikramiyeleri 40 bin lira artış gösterir. 30 yıllık hemşireler için mevcut miktar 228 bindir. Ek gösterge ile 58 bin lira artış olarak 287 bin liraya kadar çıkar.

Hemşire Yardımcılarının İkramiye Oranı

Canlı TV izle haberlerinde de son dönemde hemşire yardımcılarından söz ediliyor. Hemşire yardımcılarının ikramiye olarak hemşirelerle aynı haklara sahiptir. Lise mezunu olan bir yardımcının ikramiyesi 142 bin liradır. Lisans veya ön lisans için ise 163 bin TL olarak belirlenmiştir.

30 yıl hemşire yardımcısı olarak çalışan bir memurun ikramiyesi ise 195 binden başlar. Ek gösterge sonucunda maaşı 246 binin üzerine çıkacağı beklenmektedir. 35 yıl lisans mezunu olan bir hemşire yardımcısı için ise en düşük ikramiye 228 bindir. 3600 Ek gösterge sonrasında ise ikramiyenin 287 binden başlaması bekleniyor.

Lise mezunu hemşire yardımcıları için ise hizmet süresi olmadan emekliliği için 205 bin ikramiye verilecektir. 3600 ek göstergesi diğer memurlarda olduğu gibi hemşirelerinde emekli ikramiyesinde ciddi bir artış sağlayacak.

Önceki ve Sonraki Haberler