Ekonomi çok güzel diyen AKP'li vatandaşın borç aldığı arkadaşı: Daha geçen gün benden kira parası istemedin mi?

YouTube’da yayın yapan “Yurttaş TV” isimli kanalda yayınlana sokak röportajında vatandaşlara ekonominin gidişatı soruldu.

İstanbul Esenyurt'ta yapılan bir sokak röportajında "Ekonomi çok iyi, geçinebiliyorum" diyen vatandaş borç aldığı arkadaşıyla karşılaştı. Arkadaşı vatandaşa, "Oğlum, daha geçen gün benden kira parası istemedin mi?"  dedi. O anlar sosyal medyada gündem oldu.

Röportaja katılan ve Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklediğini belirten bir vatandaş “Ekonomiden memnunum. Ekonomik açıdan gerçekten zor durumda olan bir insan göremiyorum.” dedi.

"Abi ekonomi güzel, vallahi güzel!"

Muhabirin “Sen geçinebiliyor musun?” sorusuna "Ben geçinebiliyorum çok şükür. Mesela benim kiram 2.500 lira…” yanıtını verdiği sırada röportajı veren vatandaşın arkadaşı geldi. Arkadaşı, AKP'li vatandaşa “Daha geçenlerde benden kira parası istemedin mi? Nasıl geçiniyorsun? Yalancı.” dedi. Bir an neye uğradığını şaşıran adam şunları söyledi:

“Geçiniyorum. Durumumdan memnunum açıkçası. Allah’a şükür. Ayıptır söylemesi; günlük güzel paralar kazanıyorum. Abi ekonomi güzel, vallahi güzel! Güzel değil mi lan? Ben evlenmiyorum bekarlık sultanlıktır.”

"Suriyeli kadın seni dolandırmadı mı?"

Sokak röportajının devamında AKP'li vatandaşı yalancılıkla suçlayan arkadaşı “Geçen sene evlendiğin Suriyeli kadın seni dolandırmadı mı? Bütün mal varlığını alıp kaçmadı mı?” sorusunu sordu. AKP'li vatandaş ise “17 bin lira paramı çaldı kaçtı, dolandırdı. Bir gün evli kaldık.” demekle yetindi.