Ekrem İmamoğlu: 2036 Olimpiyat oyunlarına talibiz

Ekrem İmamoğlu: 2036 Olimpiyat oyunlarına talibiz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) iştiraki Spor İstanbul’un düzenlediği Golden Horn Rowing Cup’ta konuşan Ekrem İmamoğlu, Olimpiyat Oyunları’nı İstanbul’a kazandırmakta kararlı olduklarını söyledi.

İmamoğlu "Dünyanın en güzel şehri İstanbul’a, olimpiyatı artık hediye etmek istiyoruz. Hep birlikte olimpiyat şehri olsun istiyoruz. 2036 oyunlarına talibiz. Dünyanın gelmiş geçmiş en iddialı adayıyız. Biz olimpiyatların insanlarıyla bir şehre verilebileceğini bilen bir yönetimiz. Bu bağlamda bu kentin insanları bunu hak ediyor” diye konuştu. İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

HAK ETTİĞİ DEĞERİ HEP BİRLİKTE SAĞLAYACAĞIZ

"Hemen karşı yakada, Eyüpsultan tarafında tramvay hattını harekete geçirdik. Bu hattımızla birlikte yaklaşık bir milyon metrekareye ulaşan olağanüstü bir yeşil alanı bitirmek üzereyiz. Tramvayı Eminönü'ne kadar uzatacağız. Burada kültür, sanat alanları hazırlıyoruz. Başta Feshane ve Haliç Tersanesi olmak üzere yani Haliç boyunda kültürü, sanatı, bienali, sanatın her alanında buluşmayı ve aynı zamanda sporla buluşan bir coğrafya haline gelsin istiyoruz. Çünkü Haliç ve İstanbul dünyada bir tane. Başka bir örneği yok. Dünyada en nadide coğrafyalardan. Belki de birincisi. Bu bağlamda buraya o hak ettiği değeri hep birlikte sağlayacağız."

Ekrem İmamoğlu, ödül töreni sonrası basın mensuplarına yarışlarla ilgili değerlendirmede bulundu. Haliç ve çevresinin farklı aktivitelerle çok daha canlı hale geleceğini belirten İmamoğlu, “Seneye daha güçlü bir turnuvayı yapmak için şimdiden yola çıkacağız” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem