Ekrem İmamoğlu saat verdi, yoğun kar yağışına karşı uyardı

Ekrem İmamoğlu saat verdi, yoğun kar yağışına karşı uyardı

İBB Başkanı İmamoğlu, kar yağışının bugün saat 18:00'dan sonra yoğun biçimde devam etme ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etti.

Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bu kar yağışı dün olduğu gibi, bugün de akşam itibarıyla, beklenen 18:00'dan sonra yine yoğun biçimde devam etme ihtimali yüksek. O bakımdan yapılan bütün uyarılara, açıklamalara bütün vatandaşlarımızın hassasiyetle uymasını istiyoruz. Sayın Valimizin açıklamaları var, halkımızın dikkatine sunduğu. Bunların da önemli olduğunu ifade edelim. Bugün saat 13:00'e kadar bazı özel görevi olan araçların dışında araçların trafiğe çıkmaması hususunda uyarısını yaptı. Yine anadolu ve Trakya istikametinden şehrimize araç giriş kısıtlamasının devam edeceğini duyurdular. 

Değerli vatandaşlarımız, tabii çok yoğun bir çalışma içerisinde olduk. Şu sayıyı tekrar vereyim; 7 bin 421 personelimizle, 1582 araç ve iş makinelerimizle, 30 kurtarıcı vinç ve çekiciyle sahada olduğumuzu bilmenizi istiyorum. 133 bin 360 ton mevcutta tuz stoğumuz var. Bu dört günlük süreçte 54 bin ton civarında da tuz kullandığımızı, 21 bin ton civarında da solüsyon kullandığımızı paylaşalım. Stok sorunumuz olmadığını vatandaşlarımıza ifade edelim. 

Tabii çok yoğun sorun yaşanan noktalar oldu. Bir tartışma konusu var. İşte İBB veya diğer kamu kurum kuruluşlarıyla ilgili birtakım hususlar öne çıkarılıyor. Biz 'TEM, Mahmutbey bize ait değil, Basın Ekspress bizimle ilgili değil' demeden katkı sunmaya, mümkün olduğu kadar sıkıntıyı en aza indirme çabası sürdürdük. 

Trafiğin en yoğun aktığı bölge D-100. Büyükçekmece, Avcılar istikametinde uzun uğraşlar verdiğimizi ifade etmek isterim. Bu hatta açılmamış bir bölge kalmadı. Bütün akışı sağladık. Şu anda sadece Beylikdüzü-TÜYAP bölgesinden Hadıköy gişelerine kadar olan güzergahta açma işlemleri devam etmektedir. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Yerel Gündem