Ekrem İmamoğlu’ndan AKP’li Mahir Ünal’a yanıt: Keyifle izlesin

Ekrem İmamoğlu’ndan AKP’li Mahir Ünal’a yanıt: Keyifle izlesin

Büyükçekmece Belediyesi'ni ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisi hakkında "Cumhurbaşkanı gibi konuşuyor" diyen AKP

Büyükçekmece Belediyesi'ni ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisi hakkında "Cumhurbaşkanı gibi konuşuyor" diyen AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'a yanıt verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe belediyelerini ziyaretlerinin 17.’sini Büyükçekmece Belediyesi’ne gerçekleştirdi. Beylikdüzü Belediye Başkanı Hasan Akgün tarafından karşılanan Ekrem İmamoğlu, yurttaşların ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin, "Mahir Ünal’ın size yönelik eleştirileri vardı, ‘Cumhurbaşkanı gibi konuşuyor. İstanbul’un değil, Türkiye’nin sorunlarını konuşuyor’ diye. ‘Arkasındaki akıl, böyle istiyor’ demişti. Bununla ilgili neler söylemek istersiniz?" sorusunu yanıtlayan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Benim arkamda, 16 milyon insanın aklı var. Şu anda konuştuğumuz konuları konuşuyorum günlerdir. Bunları hepsi, tek tek İstanbul’la ilgili çok önemli konular. Ama ben öyle anlıyorum ki; ne yazık ki AK Parti’nin içindeki bazı arkadaşlar, ‘Ben ne konuşsam da öne çıksam’ diye bir arayış içinde. Herhalde orada prim yapan, benim adımla ilgili bir şey söylemek. Ben, İBB Başkanı’yım. Keyifle izlesin."

Politika