Ekrem İmamoğlu’ndan Süleyman Soylu hakkında suç duyurusu

Ekrem İmamoğlu’ndan Süleyman Soylu hakkında suç duyurusu

Son Dakika gelen bilgilere göre, Ekrem İmamoğlu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve müfettiş Arif Yıldırım hakkında suç duyurusu nda bulundu.

Son Dakika gelen bilgilere göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve müfettiş Arif Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sözcü'de yer alan habere göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı dönemi nedeniyle ilgili, 27 konuda soruşturma izni verilmesi üzerine, izni veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve müfettiş Arif Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunu, İmamoğlu’nun avukatı Kemal Polat, bugün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak gerçekleştirdi.

MÜFETTİŞ AKP ADAYI ÇIKMIŞTI

Bir müfettiş ile 16-20 kişi arasında değişen heyet tarafından yapılan incelemede, onbinlerce evrak üzerinde toplam 10 bin 451 işlem araştırıldı. İmamoğlu’nun görevde olmadığı tarihlerde yapılan bir işlem için de soruşturma kararı verildi. Soruşturmaları yürüten müfettiş Arif Yıldırım‘ın ise 2015’te AKP’den milletvekili adayı olduğu anlaşıldı.

Ekrem İmamoğlu Süleyman Soylu

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika