El Bab'da Suriye ordusu ile ÖSO arasındaki çatışmalar şiddetlendi

El Bab'da Suriye ordusu ile ÖSO arasındaki çatışmalar şiddetlendi

Türkiye ve ÖSO'nun Fırat Kalkanı harekatı kapsamında başlattığı El Bab operasyonu devam ederken, Suriye ordusu ile ÖSO arasında çıkan şiddetli çatışmalarda 3 ÖSO mensubunun hayatını kaybettiği belirtildi.Sputnik'ten Hikmet...

Türkiye ve ÖSO'nun Fırat Kalkanı harekatı kapsamında başlattığı El Bab operasyonu devam ederken, Suriye ordusu ile ÖSO arasında çıkan şiddetli çatışmalarda 3 ÖSO mensubunun hayatını kaybettiği belirtildi.

Sputnik'ten Hikmet Durgun'un haberine göre Halep'in doğusundaki El Bab kentinin IŞİD'den alınması için Türkiye ve ÖSO güçleri kentin doğusu, batısı ve kuzeyinde ilerlerken Suriye ordusu ise güneyden kente ilerliyor. Suriye ordusunun El Bab'a varmasına 3 kilometre kalırken, Rusya savaş uçakları da bölgede IŞİD mevzilerini yoğun şekilde bombalıyor.

Akşam saatlerinde Suriye ordusu ile ÖSO arasında El Bab'ın güneybatısındaki Ummu Zandin ve El Guz köyünde çatışmalar yaşandı. Fırat Kalkanı operasyonunda yer alan ÖSO güçleri akşam saatlerinde IŞİD'le savaşan Suriye ordusuna saldırdı. Çıkan çatışmada ÖSO'dan 3 kişi ölürken, 5 kişi yaralandı. Suriye ordusuna saldıran grubun ise Ahrar'uş Şam örgütü olduğu öğrenildi.

Öte yandan ÖSO, yayımladığı açıklamada El Guz köyü yakınlarında Suriye ordusundan 2 askeri öldürdüklerini, bir BMP tankını da ele geçirdiklerini iddia etti.

">

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya