Elektrik ve doğalgaz fiyatları bir kez daha arttırıldı

Elektrik ve doğalgaz fiyatları bir kez daha arttırıldı

En düşük gelirli vatandaşlar için bile hayati öneme sahip olan elektrik ve doğalgaz fiyatları bir kez daha arttırıldı. Yeni zam oranları ise herkesin canını sıkmaya yetecek boyutta.

Ülkemiz içinden çıkılmaz bir zam döngüsünün içine gireli epey zaman oldu. Her ne kadar toplumun beklentisi, siyasilerin demeçlerinden kaynaklı olarak önce yaz aylarında daha sonra ise biraz daha gecikmeli olarak yıl sonunda normalleşme olsa da, yeni gelen zamlar durumun öyle olmayabileceğini gösteriyor.

GIF -elektrik direkleri

Bugün Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yapılan açıklamayla duyurulan yeni tarifelere göre, konut elektrik tüketim bedellerine 1 Eylül 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere %20,4’lük zam yapıldı. Bununla birlikte bu tarihten itibaren zamlı uygulanacak tek tarife maalesef elektrik değil.

elektrik kesintisi 2

Elektrik ve doğalgaz fiyatı zamlandı!

Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre, aynı tarihten itibaren geçerli olmak üzere doğalgaz tüketim bedelleri de %20 oranında arttırıldı. Öte yandan durumlar hizmet ve sanayi sektörleri için daha da can sıkıcı bir hale geldi. Öyle ki, 1 Eylül 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, kamu ve özel hizmet sektörleri tarafından kullanılan doğalgaza %30, sanayi sektörü tarafından kullanılan doğalgaza ise %50 oranında zam uygulandı.

Volkswagen Elektrikli Otomobiller İçin Milyarlarca Euro Harcıyor

Her ne kadar şu sıralar henüz hava sıcaklıklarının gayet yeterli olmasından kaynaklı olarak doğalgaz tüketimine ilişkin bu zammı çok hızlı bir şekilde hissetmeyecek olsak da, zaten her ay isyan ettiren bir boyuta varan elektrik faturalarının bu aydan itibaren %20 oranında artarak gelecek olması, vatandaşı kara kara düşündürmeye başladı bile.

Snap çalışanlarının çoğunu işten çıkarıyor!

Etiketler :