Elleri ve ayakları bağlı halde ölü bulunan kadının katil zanlısı yakalandı!

Elleri ve ayakları bağlı halde ölü bulunan kadının katil zanlısı yakalandı!

İstanbul Şişli'de bir otel odasında elleri ve ayakları bağlı şekilde ölü bulunan Tunus'lu kadının katil zanlısı olarak aranan yabancı uyruklu 17 yaşındaki genç polis ekipleri tarafından yakalandı.

İstanbul Şişli'de, bir otel odasında ölü bulunan kadının 17 yaşındaki katil zanlısı, güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis ekipleri tarafından yakalandı.

Dün öğlen saatlerinde Şişli'de otel görevlisi temizlik yapmak için otelin 5'inci katındaki odaya girdiğinde, kol ve ayakları bağlanmış, yüzü bantlanmış halde duran bir kadın gördü. Görevliler durumu hemen polis ekiplerine bildirdi.  İhbar üzerine Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü ve sağlık ekipleri kısa sürede olay yerine geldi. Sağlık personelinin tüm müdahaleleri kadını kurtarmaya yetmedi. Otel odasında bulunan cesedin Tunuslu Tariyam Aloui Ep Guitni'ye (31) ait olduğu öğrenildi.

Tunus uyruklu Mariyam Aloui Ep Guitni'nin olayın yaşandığı gece biriyle kahve içeceğini söyleyerek arkadaşlarının yanından ayrıldığı, daha sonra da kendisinden haber alınamadığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, Mariyam Aloui Ep Guitni saat 22.19'da olayın yaşandığı otele gelerek 5'inci kattaki odaya girdi. Tunuslu kadının girdiği odanın ise 17 yaşındaki yabancı uyruklu bir erkek tarafından tutulduğu ortaya çıktı. Yabancı uyruklu kişinin 19.43’te otele geldiği, bir süre sonra otelden çıkıp 19.58’de içinde alkol olan poşetle tekrar otele giriş yaptığı belirlendi. 

Yabancı uyruklu şüpheli 23.36 sıralarında odadan çıkarak otelden ayrıldı. Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis, ikilinin kaldığı odaya giren başka kimsenin olmadığını tespit etti. Kadının, yabancı uyruklu şahsın odadan ayrılmasının ardından ölü bulunmuş olması cinayeti bu kişinin işlemiş olabileceği yönündeki ihtimali artırdı. Ekipler, eşkali ve kimliği belirlenen şahsı yakalamak için çalışma başlattı.

Çalışmalarını derinleştiren ekipler, 17 yaşındaki yabancı uyruklu katil zanlısını yakaladı. Gözaltına alınan katil zanlısı, polis merkezine götürüldü. Gözaltına alınan katil zanlısı, polis merkezindeki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edilecek. 

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa