Elmalı davası olayında anne ile ilgili yeni iddia

Elmalı davası olayında anne ile ilgili  yeni iddia

Elmalı davası olayı Türkiye'yi ayağa kaldırdı. İki kardeşe cinsel istismar uygulandığı ortaya çıkarken, mahkemenin şüpheli anne ve baba ile ilgili verdiği karar da tepkilerin hedefi oldu.

Elmalı davası olayı ile ilgili son dakika detayları gelmeye devam ediyor.

Antalya’nın Fenike ilçesinde G.E.G ile İ.E.G isimli iki çocuk cinsel istismara uğramış, yürütülen soruşturma kapsamında anne Merve A. ile üvey baba Rahmi A. davanın üçüncü duruşmasında tahliye edilmişti. İstismara uğrayan çocuklar istismarı resmederek anlatmışlardı. 6 Ocak 2021’de verilen tahliye kararının üzerine çok sayıda yurttaş karara tepkisini gösterdi. Twitter’da TT listesine giren Elmalı Davası yeniden gündeme geldi. Yurttaşlar, faillerin hak ettikleri cezayı almaları için yetkilileri harekete geçmeye çağırdı.

Sabah’tan Ümit Erkan Demircan’ın haberine göre, anne Merve A.’nın gazinolarda konsomatris olarak çalıştığı, 2019 yılında Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde “Birden fazla kişi tarafından gece vakti silahlı yağma” suçundan uzun süre cezaevinde yattığı ortaya çıkarken, çocuklara cinsel istismar uyguladığı iddia edilen dayı S.C.G’nin ise o dönemde 12 yaşında olduğu belirlendi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem