Elmalı davası sanığı anne Merve Akman'ın Twitter hesabı kapatıldı

Elmalı davası sanığı anne Merve Akman'ın Twitter hesabı kapatıldı

Antalya Elmalı'da yaşanan istismar olayın sanığı anne Merve Akman'ın sosyal medya hesabından, iki çocuğun isimlerinin açıkça yer aldığı raporları paylaşmıştı. Akman'ın Twitter hesabı askıya alındı. Öte yandan iki çocuk devlet korumasına alındı.

Elmalı’da iki çocuğun annesi ve üvey babası tarafından istismara uğradığı iddiası gündemdeki yerini koruyor. Anne Merve Akman, kendini savunurken Twitter hesabından olayla ilgili raporları paylaşmıştı. Paylaşımda 7 ve 10 yaşındaki çocukların isimleri de açıkça yer almıştı.

Türkiye Barolar Birliği’nin başvurusu üzerine harekete geçen Ankara Nöbetçi 8’inci Sulh Ceza Hakimliği, Akman’ın sosyal medya hesabına erişim engeli kararı aldı. Skandal paylaşımın ardından alınan kararla hesap kısa süre içinde kapatıldı.

425197-3-t.jpg

ÇOCUKLARI İFŞA ETMİŞTİ

İki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan anne Merve Akman ve üvey baba Rahmi Akman’ın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması kamuoyunda tepkilere neden olmuştu. Suçlamaların odağındaki iki zanlı, dün bir çok internet sitesi ve TV kanalında kendilerini savunmuştu. Anne iki çocuğun isminin yer aldığı raporları paylaşarak haklarındaki iddiaları yalanlamaya çalışmıştı.

ÇOCUKLAR DEVLET KORUMASI ALINDI

Öte yandan iki çocuk devlet korumasına alındı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca yapılan açıklamada, devlet koruması talebinin mahkeme tarafından kabul edildiği duyuruldu. Açıklamada, “Çocuklarımıza, Bakanlığımıza bağlı bir kuruluşta sağlıklı ve güvenli bir yaşam alanı sağlayacağız” diye ifade edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem