Emin Çölaşan: Sen neredesin Diyanet Başkanı

Emin Çölaşan: Sen neredesin Diyanet Başkanı

“Olay ortaya çıkıp belgeleniyor ve aradan günler geçtikten sonra Diyanet bir açıklama yapıyor''

Çölaşan, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşındayken ‘imam nikahıyla evlendirmesi” skandalıyla ilgili Diyanet işleri Başkanı Ali Erbaş’a seslendi; “Sen neredesin Diyanet Başkanı!” dedi.

“Olay ortaya çıkıp belgeleniyor ve aradan günler geçtikten sonra Diyanet bir açıklama yapıyor… Ve bu olayın yanlış olduğunu söylüyor! Ya ne diyecekti! ‘Söz konusu nikah ve bütün bu olanlar Kuran'a uygundur’ diyecek hali yoktu ya!” diye yazan Çölaşan, dünkü Cuma hutbesinde söz konusu skandala yer verilmemesine tepki gösterdi. Çölaşan şunları kaydetti:

“Sayısı 80 bin'i aşan camilerimizde milyonlarca mümin dün cuma namazı kıldı ve Diyanet tarafından hazırlanıp okunan hutbeye kulak verdi. Söz konusu hutbede acaba bu güncel rezalete değinilmiş, ya da kınanmış mıydı? Hutbenin başlığı ‘Haydi namaza, haydi kurtuluşa.’ Söz konusu rezaletle ilgili bir tek satır, bir tek cümle bile yoktu! O alemde böylesine bir kepazelik yaşanmış üstelik daha niceleri yaşanıyor. Peki bizim Diyanet Başkanı Ali Erbaş nerede? Hiç sesi çıktı mı? Çıkmadı. Bu olayı kınadı mı? Kınamadı. İşine geldiği zaman Osmanlı halifelerine özenerek elinde kılıçla Ayasofya camisinde minbere çıkıp nutuk atar! İşine gelmeyince de böyle bir rezillik karşısında bile sessizliğini bozmaz. Ne biçim bir Diyanet Başkanıdır bu! Ne biçim Müslümanlık anlayışıdır bu!”

 

Etiketler :