Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’nın görevden alınmasında ‘Kılıçdaroğlu’ ayrıntısı

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’nın görevden alınmasında ‘Kılıçdaroğlu’ ayrıntısı

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya'nın görevinden alınmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik linç girişimi ...

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya'nın görevinden alınmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik linç girişimi sırasında Uzunkaya'nın eline megafonu aldığına dikkat çekerek, "Celal Beyin çabası açıkçası bazılarının hoşuna gitmedi" diye belirtti.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Emniyet Genel Müdürlüğü görevinden alınan Celal Uzunkaya'nın çabasının bazı kişilerin hoşuna gitmediğini söyledi. Öztürk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik linç girişimi sırasında Uzunkaya'nın eline megafonu aldığını hatırlatarak, "Celal Beyin çabası açıkçası bazılarının hoşuna gitmedi. Saldırganların tutuklanmasına gerek bile duyulmadı. Celal Uzunkaya ile Emniyet buraya kadarmış" dedi.

Öztürk'ün "Kılıçdaroğlu’nu linçten kurtaran genel müdür" başlığıyla yayımlanan yazısının bir bölümü şöyle:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, şehit cenazesine katıldığı Çubuk'un Akkuzulu köyünde binden fazla kişi tarafından linç edilmek istendi. O görüntüler unutulmaz. Ama bir unutulmayan olay da, megafonu eline alan Genel Müdür Celal Uzunkaya'nın, eve girmek için uğraşan “gözü dönmüş” azgın kalabalığa hitaben, “Benim ve arkadaşlarımızı cesedini çiğnemeden o eve giremezsiniz” demesiydi. Kılıçdaroğlu'nu linçten kurtaran, kalabalığı bir anda yatıştıran o cümleydi.

Celal Beyin çabası açıkçası bazılarının hoşuna gitmedi. Saldırganların tutuklanmasına gerek bile duyulmadı. Celal Uzunkaya ile Emniyet buraya kadarmış. Önemli olan süre değil, olumlu iz bırakmaktı. Uzunkaya'da bunu fazlasıyla yaptı.

Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya görevden alınmış yerine Şırnak Valisi atanmıştı

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika