En büyük akıllı telefon şirketi hangisi? Apple ve Samsung'u geride bıraktılar...

En büyük akıllı telefon şirketi hangisi? Apple ve Samsung'u geride bıraktılar...

Birçok kişiye en büyük akıllı telefon şirketi kimdir diye sorulsa, muhtemelen gelen cevaplar Samsung veya Apple olacaktır. Bu insanların büyük

Birçok kişiye en büyük akıllı telefon şirketi kimdir diye sorulsa, muhtemelen gelen cevaplar Samsung veya Apple olacaktır. Bu insanların büyük oranda haklı olduğunu söyleyebiliriz.

En büyük akıllı telefon şirketi hangisi. ABD’nin küresel olarak Huawei ile ticareti yasaklaması firmanın satış ve pazarlama alanını ciddi şekilde düşürdü. Hem Android işletim sisteminin kullanılamaması hem de Google hizmetlerinden yararlanamama gibi bir problem, bir firmayı batırmaya yeter. Ancak ilk defa bu kadar fazla üstüne gidilen akıllı telefon şirketi inanılmaz bir başarı gösterdi.

Küresel çapta önemli araştırmalar yapan Counterpoint Research,

Huawei

şirketinin Nisan ayı bazında pazar payını %19’a çıkardığını söyledi. Böylece şirket ilk sıraya yerleşmiş oldu. Samsung kuruluşunun sıralama içerisinde %17 ile ikinci olduğu ifade edildi. Huawei firmasını dünyanın en iyi akıllı telefon üreticisi yapan, son derece ilginç bir özellikti.

Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden bir tanesi olan Huawei, Çin’de büyük bir satış rakamı yakaladı. Çin merkezli tüketicilere, Google Mobil Hizmetleri pek bir önem arzetmiyordu. Öbür yandan ABD’nin Huawei için getirdiği yasak, vatanseverlik duygusunu tetikledi. Birçok kişi sırf bu yüzden Huawei cihazı satın alınmasına gayret etti.

Tüm bu koşullar birleşince Huawei dünyanın en büyük şirketi olmayı başardı. Elbette sadece bu yüzden firmanın başarılı olduğunu söylemek haksızlık olur. Aynı zamanda çeşitli kamera ve ekran teknolojileri kullanıcıları bu şirkete çekti. Sizce Huawei şirketinin bu kadar büyük bir satış rakamına ulaşması başka hangi nedenlerden kaynaklanıyor olabilir?

COVID-19 ’dan en az etkilenen akıllı telefon üreticisi

<>

 

İlgili Haberler
Bilim Teknoloji