En çok satan otomobiller Nisan 2019

En çok satan otomobiller Nisan 2019

Son dönemde otomobil sektöründe yaşanan daralma önümüzdeki günlerde otomobil sektörünü daha da zor günler bekliyor. İşte karşınızda en çok satan otomobiller

Son dönemde otomobil sektöründe yaşanan daralma geçtiğimiz Nisan ayında da devam etti. Türkiye’de ki sıfır otomobil satışlarının düşmesi, Honda gibi dev isimlerin ülkemizdeki yatırımlarını kesme kararıyla sonuçlanmıştı. Görünen o ki durum böyle devam ederse, önümüzdeki günlerde otomobil sektörünü daha da zor günler bekliyor. İşte karşınızda en çok satan otomobiller .

ODD tarafından açıklanan verilere baktığımız zaman, satışlarda genel bir düşme eğiliminin olduğunu görüyoruz. Önceki ayla kıyaslandığında bile satışlarda önemli düşüş söz konusu. Gerçi Mart ayında ÖTV indiriminin biteceği korkusu, bazı alıcıları erken davranmaya yönlendirmişti. Fakat ÖTV indirimi Haziran ayının sonuna kadar uzatıldığı için bazı alıcılar sıfır otomobil alma ( en çok satan otomobiller ) planlarını erteledi.

Muhtemelen Haziran ayında ÖTV indiriminin bitecek olması satışların artmasına neden olacaktır.

Peki geçtiğimiz ay en çok satan modeller hangileri oldu? Bu yazımızda Nisan ayında en çok satan otomobil modelleri listemiz ile karşınızdayız.

Listeye geçmeden önce bir ipucu verelim. Genel eğilim olarak sürpriz yapan bir model bulunmuyor. Yani en çok satan otomobiller listesi, geçtiğimiz aylardaki ile büyük benzerlikler içeriyor diyebiliriz. Fakat hemen hemen tüm modellerin satışında önemli bir düşüş olduğunu da göz ardı etmemek gerekiyor.

en çok satan otomobilleri

10) Opel Astra

Satış Adedi: 415

9) Volkswagen Golf

Satış Adedi: 503

8) Peugeot 301

Satış Adedi: 571

7) Ford Focus

Satış Adedi: 605

6) Volkswagen Passat

Satış Adedi: 609

5) Renault Megane

Satış Adedi: 1277

4) Honda Civic

Satış Adedi: 1346

3) Renault Clio

Satış Adedi: 1438

2) Toyota Corolla

Satış Adedi: 1500

1) Fiat Egea

Satış Adedi: 3830

Beklenen oldu! Akıllı telefon fiyatları zamlandı!

Bilim Teknoloji