En çok takipçiye sahip Instagram hesapları (2019)

En çok takipçiye sahip Instagram hesapları (2019)

En çok takip edilen hesaplar hangileri? Hemen baştan belirtelim, en çok takipçisi olan Instagram hesapları arasında öyle kulüp, şirket vb. kuruluşlar yer

En çok takip edilen hesaplar hangileri? Hemen baştan belirtelim, en çok takipçisi olan Instagram hesapları arasında öyle kulüp, şirket vb. kuruluşlar yer almıyor. İlk 10’da yer alan ismin 9’u gerçek kişilerden oluşuyor. Biri ise Instagram’ın kendi resmi Instagram sayfası.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri en çok takipçisi olan Instagram hesapları listesi (2019) ile başbaşa bırakalım. (Temmuz itibariyle güncellenmiştir.)

Eskiden ünlü olmanın yolu bir sinema filminde oynamaktan ya da televizyona çıkmaktan geçerdi. Fakat teknolojinin gelişmesi, internetin yaygınlaşması ve sosyal medya kullanımının artması bu savı da değiştirdi.

Günümüzde hiç beklenmedik bir anda ünlü olabilirsiniz. Arkadaşınızın eğlenmek için çektiği bir video, sosyal medyada milyonlarca kişiye ulaşabilir. Ertesi gün kalktığınızda yüzbinlerce takipçisi olan ünlü birine dönüşebilirsiniz.

Son birkaç yılda Facebook’un eski popülaritesini kaybetmesiyle Instagram biraz daha ön plana çıktı. Artık insanlar Instagram üzerinde fenomen olmaya çalışıyorlar. Çünkü Instagram’daki takipçi sayısı, bir anlamda şöhret dünyasının da kapılarını açıyor. Peki dünyada en çok takipçiye sahip Instagram hesapları hangileri dersiniz? Malum, şahıs hesapları haricinde kulüplerin, siyasi partilerin, tv kanallarının ve hatta tv programlarının bile Instagram hesapları mevcut.

Instagram şifre kırma (2019) için tıklayın

10) Taylor Swift

Takipçi Sayısı: 119.82 milyon

9) Neymar

Takipçi Sayısı: 123.3 milyon

8) Beyonce

Takipçi Sayısı: 130.01 milyon

7) Kylie Jenner

Takipçi Sayısı: 141.3 milyon

6) Kim Kardashian

Takipçi Sayısı: 144.6 milyon

5) Dwayne Johnson (The Rock)

Takipçi Sayısı: 150.95 milyon

4) Selena Gomez

Takipçi Sayısı: 153.94 milyon

3) Ariana Grande

Takipçi Sayısı: 160.44 milyon

2) Cristiano Ronaldo

Takipçi Sayısı: 176.78 milyon

1) Instagram

Takipçi Sayısı: 307.65 milyon