En düşük emekli aylığı 3 bin 500 TL olacak

En düşük emekli aylığı 3 bin 500 TL olacak

TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda 3600 ek gösterge ile ilgili torba kanun teklifinin görüşülme sırasında önerge ile değişikliğe gidildi.

3600 ek gösterge ile ilgili torba kanun teklifinin TBMM Plan Bütçe Komisyonu’ndaki görüşme sırasında önerge ile değişiklik yapıldı. Halen 2 bin 500 TL olan en düşük emekli aylığının 3 bin TL ‘ye çıkarılmasını öngören madde değiştirildi. En düşük emekli aylığı 3 bin 500 TL‘ye çıkarıldı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülüyor. Verilen önergeyle en düşük emekli aylığı 3 bin 500 liraya çıkarılacak. Milletvekili emekli aylığı ise 27 bin lira olacak.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Meclis'te gazetecilere yaptığı açıklamada asgari ücret artışının, "Hükümetin emekli zammı ya da memur zammı gibi kendisinin meccanen yaptığı bir zam gibi yansıtıldığını dile getirerek,  Asgari ücret, işçi ve işverenin karşılıklı görüşmeleri ile oluşturdukları ve hükümetin de burada hakem rolünde olduğu bir süreç. Her zaman işçimizin yanında olduk. 2006'da asgari ücret 360 lirayken bugün asgari ücreti 4 bin 253 liraya çıkardık" ifadelerini kullanmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika