En hızlı kameralı telefonlar

En hızlı kameralı telefonlar

Bu yazımızda en hızlı kameralı telefonlar listesi ile karşınızdayız. Listemizde en hızlı kameraya sahip akıllı telefonlar yer alıyor. Yani bu liste için

Bu yazımızda en hızlı kameralı telefonlar listesi ile karşınızdayız. Listemizde en hızlı kameraya sahip akıllı telefonlar yer alıyor. Yani bu liste için cihazın güncelliğinden ziyade bir fotoğrafı kaç saniyede çektiği önem arz ediyor. 

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi en çok cep telefonu sektörünü etkiledi. Sadece 10 yıllık bir süreç içerisinde akıllı telefon sektörü adeta çağ atladı diyebiliriz.

Günümüzde satışa sunulan üst segment akıllı telefon modelleri, genel olarak pek çok ihtiyacımıza karşılık verebiliyor. Örneğin akıllı telefonumuz ile müzik dinleyebiliyor, kitap okuyabiliyor, fotoğraf çekebiliyor ya da film izleyebiliyoruz. Sadece bu açıdan bakıldığında bile cebimizde taşıdığımız bu akıllı cihazların pek çok fonksiyona sahip olduğunu söyleyebiliriz.

En hızlı kameralı telefonlar

Artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen bu cihazlar, pek çok alışkanlığımız değiştirdi. Örneğin artık kimse yanında mp3 çalar ya da benzeri bir cihaz taşımıyor. Birçok kişi de okuyacağı kitapları telefonu ya da tableti üzerinden okuyor. Aynı şekilde fotoğraf için de dijital kamera yerine, akıllı telefonlar tercih ediliyor.

Özellikle fotoğraf tarafında akıllı telefonların hayli iş gördüğü söylenebilir. Hele bir de cebinizde üst segment bir model varsa, profesyonel kaliteye yakın fotoğraflar çekebilirsiniz. Peki hiç telefonunuzun bir fotoğrafı kaç saniyede çektiğini düşündünüz mü? Ya da telefonunuzun kamerasının ne kadar hızlı olduğuna dikkat ettiniz mi?

Bu arada dip not olarak belirtelim. En hızlı kameraya sahip akıllı telefonlar listesini hazırlarken, solo halinde çekilen bir fotoğraf için harcanan zamanı baz aldık. Yani çeşitli çekim modlarında yapılan HDR çekimleri göz önünde bulundurmadık. İşte en hızlı kameraya sahip telefonlar!

Samsung Galaxy S9

Fotoğraf Çekim Süresi: 0.7 sn

HDR Fotoğraf Çekim Süresi: 1 sn

Apple iPhone XS

Fotoğraf Çekim Süresi: 0.9 sn

HDR Fotoğraf Çekim Süresi: 1.4 sn

Apple iPhone XS Max

Fotoğraf Çekim Süresi: 0.9 sn

HDR Fotoğraf Çekim Süresi: 1.4 sn

Apple iPhone 8 Plus

Fotoğraf Çekim Süresi: 0.95 sn

HDR Fotoğraf Çekim Süresi: 1.4 sn

Google Pixel 2 XL

Fotoğraf Çekim Süresi: 0.951 sn

HDR Fotoğraf Çekim Süresi: 0.918 sn

Samsung Galaxy S9+

Fotoğraf Çekim Süresi: 1 sn

HDR Fotoğraf Çekim Süresi: 1.1 sn

Google Pixel

Fotoğraf Çekim Süresi: 1.1 sn

HDR Fotoğraf Çekim Süresi: 1.8 sn

OnePlus 5

Fotoğraf Çekim Süresi: 1.1 sn

HDR Fotoğraf Çekim Süresi: 1.5 sn

Motorola Moto Z2 Play

Fotoğraf Çekim Süresi: 1.1 sn

HDR Fotoğraf Çekim Süresi: 2.1 sn

Samsung Galaxy Note 9

Fotoğraf Çekim Süresi: 1.1 sn

HDR Fotoğraf Çekim Süresi: 1.4 sn

40 TL’ye Aliexpress’ten arabanızda şarj edebileceğiniz mini LED el feneri

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji