Endonezya’daki 6.2 büyüklüğündeki depremde can kaybı 42'ye yükseldi

Endonezya’daki 6.2 büyüklüğündeki depremde can kaybı 42'ye yükseldi

Endonezya'nın Batı Sulawesi eyaletinin Majene kentinde meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki depremde can kaybı sayısı 42'ye yükseldi.

Endonezya'nın Batı Sulawesi eyaletinin Majene kentinde meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki depremde can kaybı sayısı 42'ye yükseldi.

BNPB Bilgi ve İletişim Merkezi Başkanı Raditya Jati, yaptığı açıklamada, deprem nedeniyle Majene kentinde 8, Mamuju bölgesinde 34 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtti.

Jati yaralı sayısının 673 olduğu deprem bölgesinde, aralarında kamu binalarının da olduğu 300’den fazla yapının hasar gördüğü bilgisini paylaştı.

Jati ayrıca güvenli alanlara tahliye edilen 15 binden fazla depremzedeye gıda, hijyen malzemesi ve battaniye gibi yardım çalışmalarının devam ettiğini aktardı.

BİNADALARDAN UZAK DURMA ÇAĞRISI

Meteoroloji İklim ve Jeofizik Kurumu (BMKG) yetkilileri de muhtemel artçı sarsıntılarda çökme riskine karşı halka yüksek binalardan uzak durmaları uyarısı yaptı.

Merkez üssü eyaletin Majene kentinin 6 kilometre kuzeydoğusu olan ve 10 kilometre derinlikte meydana gelen deprem Palu ve Makasar kentlerinde de hissedildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Dünya