Enerji Bakanı Dönmez fena yakalandı: Kılıçdaroğlu'nun evinin elektriğinin kesilmediğini iddia etti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 23.04.2022 itibariyle borcundan dolayı elektriğinin kesik olmadığı tespit ettiklerini iddia etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun evinin elektriği perşembe günü, Ankara'nın elektrik ihalesini alan Başkent Elektrik AŞ, ekipleri tarafından kesildi.

Kılıçdaroğlu, elektrik borcunu ödemeyeceğini açıklamıştı. Elektrik faturası borcu, son ödeme gününde de ödenmeyince elektrikler kesildi. Kesintiye ait fatura da paylaşıldı.

fatura.jpg

Perşembe günü sosyal medya hesabından elektriğinin kesildiğini duyuran Kılıçdaroğlu, "Bugün elektriğimizi kesmişler. Buna maruz kalan milyonlar için çıktım bu yola. Bu eylemim bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bir direniştir. Eylemim ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir" ifadelerini kullandı. 

CHP görüntülü paylaştı

CHP'nin sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu'nun elektriğinin kesildiği anlar paylaşıldı. 
Paylaşımda "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Sayın Selvi Kılıçdaroğlu’nun ev elektriği, yetkililer tarafından kesildi" denildi.

Bakan Dönmez bu görüntüleri izlememiş

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ise Kılıçdaroğlu'nun elektriğinin perşembe günü kesilmediğini iddia etti. 

Sn. Kılıçdaroğlu o gece elektrikler gerçekten kesik miydi? Kendinizi yine isteyerek ve bilerek karanlığa mı gömdünüz?
Dün gittiğiniz evde yapılan tespitler ve abonelik kayıtlarına göre ilgili abonenin 23.04.2022 itibariyle borcundan dolayı elektriğinin kesik olmadığı tespit edilmiştir. Yapılan incelemeler sonucu o gün evin elektriği varmış. Ve o gün o evde elektrikler olduğu halde ışıkları neden açmadınız?

Erdoğan'ın yalancı bakanı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in elektriği kesilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'İncelemeler sonucu Kılıçdaroğlu'nun elektriği varmış" şeklindeki çıkışına CHP liderinden yanıt geldi. Bakan Dönmez'e "Erdoğan’ın enerji bakanı budur. Beceriksiz, yalancı, kelime cambazı." şeklinde tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Ey bakan, bu yazdığın yalansa, hemen istifa edecek misin?" diye sordu. 

Kılıçdaroğlu'ndan yanıt: Bu yazdığın yalansa, hemen istifa edecek misin?

CHP lideri, Bakan Dönmez'e yanıt vererek ispat etmezse istifa edip etmeyeceğini sordu. 

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı şöyle: 

"Erdoğan’ın enerji bakanı budur. Beceriksiz, yalancı, kelime cambazı. Ey bakan, bu yazdığın yalansa, hemen istifa edecek misin? Sizi gidi algıcılar sizi. Beşli çete milleti soymaya devam etsin diye her şeyi yaparsınız. Soydurmayacağım!"