Engin Altay'dan soruşturma sonrası açıklama: İbretliktir!

Engin Altay'dan soruşturma sonrası açıklama: İbretliktir!

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, tetikçi medya tarafından yürütülen algı operasyonu ve hakkında açılan soruşturma sonrası açıkla yaptı.Soruşturma haberi sonrası basın açıklaması yapan açıklama...

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, tetikçi medya tarafından yürütülen algı operasyonu ve hakkında açılan soruşturma sonrası açıkla yaptı.

Soruşturma haberi sonrası basın açıklaması yapan açıklama yapan Altay, ‘KRT TV'de 26.03.2019 tarihinde yayınlanan “Savaş Kerimoğlu ile Siyaset Gündemi” programında 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerle ilgili açıklamam, aklı evvel “yandaş basın” tarafından çarpıtılarak, bir algı operasyonu yürütüldüğü görülmektedir’ dedi.

KRT TV'de yaptığım açıklamanın deşifre metni; “Kararsızların yüzde 80'i kesinlikle Cumhur ittifakı diye adlandırılan kambur ittifakının adaylarına oy vermeyecekler. Başka partilere de verebilirler. Saadeti var bunun, Vatan partisi var, Millet İttifakı var, falan filan. Ama millet bu korku iklimi içerisinde, çok korkutursanız ne yapar hücreye girince kimse görmüyor, bir Allah bir kendisi, basacak intikamını öyle alacak. 31 Mart'ta bütün yaşananlar, siyasi tablo ortada, ama bunun üzerine aklıyla alay edildiğini düşünen vatandaşlarımız, Erdoğan'dan ve Bahçeli'den bay dumur ile bay kamburdan hücrede bunun hesabını soracaklar. Benim aklımla alay etme diyecekler” şeklindedir.

Metinden de anlaşılacağı gibi; hücre olarak ifade edilen yer oy kullanma kabinidir. Bu açıklamalardan, Erdoğan ve Bahçeli'ye yönelik “cezaevi” tehdidi çıkarılması, ancak yandaş basının ve trollerin haber zekasıyla açıklanabilecek bir durumdur. Bu tablo; Cumhur İttifakı'nın kaybetme korkusunun, yandaş basının olmayan aklını da başından aldığını göstermektedir.

Yandaş basının çarpıtmaları üzerinden, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma başlattığı bilgileri gelmektedir. Anayasa'nın “suçluluğu mahkeme kararı ile saptanıncaya kadar kimse suçlu sayılamaz” hükmüne rağmen, istihbarat kurumlarının fişlemeleriyle insanları terörist ilen etmeye kalkan, hukuksuz-ahlaksız fişleme belgelerini basına servis eden, vatandaşların devletin koruması altında olması gereken kişisel verilerini, birkaç oy fazla alabilmek için yandaş basın aracılığıyla ortaya saçanlar hakkında hiçbir adım atmayan yargının, yandaş basın ve trollerin operasyonu üzerine harekete geçmesi, adalet sisteminin geldiği nokta açısından da ibretliktir.

Marmaray’da trajikomik hata!

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.