Engin Özkoç 'yayınlayacağım' dediği Erdoğan’ın görüntülerini gösterdi

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın terörle mücadele de CHP'yi suçlamasına karşılık videolarla yanıt verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın terörle mücadele konusunda CHP’yi suçlamasına “Bir insanın yüzü hiç mi kızarmaz? Terör örgütü Abdullah Öcalan’ı muhatap alan Türkiye’deki tek Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bir dahaki haftalarda o videoları çıkartacağım, bizzat kendi ağzından söylediği o videoları yayınlayacağım." demişti. Önkoç bugün yaptığı basın toplantısında bahsettiği videoları yayınladı.

CHP'li Özkoç şunları kaydetti: AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan Gara operasyonuyla ilgili kendisini haklı çıkartacağını düşündüğü görüntüler yayınladı. bir karşılığı olmadı gerçek görüntüleri ben yayınlayacağım dedim. dedi https://tele1.com.tr/chpli-ozkoc-erdoganin-kendi-agzindan-soyledigi-o-videolari-yayinlayacagim-334547/ Biz her şeyi açık ve net şekilde ispat etmeye hazırız Tek tek açıklıyorum Diyarbakır BOP'da yıldız olmalı. Türkiye'nin Ortadoğu'daki görevi BOP'un eş başkanlığıdır. BOP dediği Büyük Ortağu Projesi. Büyük Ortadoğu Projesi dediği Arap Baharı,  Arap Baharı dediği Müslüman kardeşlerimizi Amerikan Emperyalizmi tarafından 3 milyon 750 bin kişinin öldürülmesi Kadınlara tecavüz edilmesi insanları çırılçıplak soyup fotoğraflarının tüm dünyaya dağıtılması. Bunun eş başkanı kim diyor Recep Tayyip Erdoğan. Benim diyor. Diyarbakır neden önemli bir merkez olacak? açıkla. Nasıl bir düzen kurulacak ki Diyarbakır merkez haline gelecek. Perde arkası anlaşmaları açıkla.

"Öcalan ile masaya oturdun mu?"

İki Diyor ki ne Kandil ile ne Öcalan ile görüşmedim. Ben bakanlarımı Kılıçdaroğlu'na gönderdim. sen gönderince bakanlar geldiğinde kim o bilgiyi vermiş oluyor? Cumhurbaşkanı vermiş oluyor. peki sen Öcalan'ın ayağına mit müsteşarını gönderirsen kim göndermiş oluyor. kim göndermiş oluyor? sen göndermiş oluyorsun. Öcalan ile masaya oturdun mu oturmadın mı Öcalan'ın belirlediği isimlerle Dolmabahçe'de görüşmeleri yaptın mı? ne diyorsun video da ben yaptırdım diyorsun. Bundan sora da yaptırtırım diyorsun. kimle terör örgütünün başıyla nereyle kandille diyorsun Bunlar çözüm sürecini doğu ve güney doğuda silah stoklamak olarak değerlendirdi. ne diyorlar Çözüm sürecinde valilerimiz verdiğimiz emir doğrultusunda bugünkü operasyonlara girmiyorlardı. yani diyorsun ki. bu süreçte biz onlarla pazarlık ediyorduk valilere dedik ki siz onlarla karşı karşıya gelmeyin onları silahlanmasına engel olmayın. hendek kazmasına engel olmayın dedik diyor. sonra o hendeklerde o silah depolarında kimler şehit oldu. 

Politika