Enis Berberoğlu: Mehmet Sevigen’in iftirası tıpkı benzerleri gibi

Enis Berberoğlu: Mehmet Sevigen’in iftirası tıpkı benzerleri gibi

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, Mehmet Sevigen’in MİT Tır’ları iddialarını yargıya taşıyacağını açıkladı.

CHP’li Berberoğlu, Mehmet Sevigen’in “MİT Tırları” ile ilgili iddialarına, sosyal medya paylaşımında yanıt verdi. Berberoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Mehmet Sevigen adımı karıştırarak CHP’ye ve Genel Başkanımıza iftira attı. ‘MİT Tır’ları belgelerini Kemal Kılıçdaroğlu yayınlansın diye Enis Berberoğlu’na verdi. Kılıçdaroğlu Ankara’dan İstanbul’a yürüyüşü de Berberoğlu konuşmasın diye yaptı’ diye üfürdü. Mehmet Sevigen’in bu iftirası tıpkı benzerleri gibi, yalancının mumu misali sönecek.

“PARAYI BURS OLARAK DAĞITACAĞIM”

Çünkü aynı saçmalığı manşetine defalarca taşıyan Sabah Gazetesi’ne Avukat Murat Ergün, Kemal Beyin vekaleti ile dava açtı ve kazandı. Mahkeme beni yargılayan heyete yazdı, ‘Böyle iddiaya kanıt var mı?’ diye sordu. Cevap yazısında bırakın kanıtı, böyle bir iddianın bile olmadığı iletildi. Mahkeme Sabah Gazetesi’ni 1 TL manevi tazminat ödemeye mahkûm etti, ceza İstinaf’ta onaylanarak kesinleşti.

‘Enis Berberoğlu konuşmasın’ diye başlayan cümleyi hakaret sayarım. CHP’ye katılalı 50 yıl oldu, Gençlik Kolları’nda, Üniversite’de son olarak TBMM’de partime hizmet ediyorum. Ne Adalet ve Kalkınma Partisi ve reisine, ne de Sevigen tarzı siyasete pabuç bırakmam. Suç işlemediğimi, müfteri veya itirafçı olmayacağımı hapis yatarken aynı iddiayı ima yoluyla yapan Tayyip Erdoğan’a da söylemiştim. Sevigen ve varsa benzer niyeti bozuklar okusun öğrensin. Dahası hakkımdaki haksız ve yersiz hüküm Anayasa Mahkemesi tarafından bozuldu. Bu iddiaları partimi karalamak, beni yargısız infazla mahkûm etmek isteyenlerden hukuk önünde hesap soracağım. Paralarını alıp, öğrenci bursu olarak dağıtacağım.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem