Ensar Vakfı Başkanı Topaloğlu: Süleyman Soylu'nun arkasındayız

Ensar Vakfı Başkanı Topaloğlu: Süleyman Soylu'nun arkasındayız

Ensar Vakfı Trabzon Şubesi Başkanı Ömer Topaloğlu, istifası istenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek çıktı. Topaloğlu, "Sayın Süleyman Soylu’nun her zamanki gibi daha fazla arkasında olduğumuzun bilinmesini istiyor...

Ensar Vakfı Trabzon Şubesi Başkanı Ömer Topaloğlu, istifası istenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek çıktı. Topaloğlu, "Sayın Süleyman Soylu’nun her zamanki gibi daha fazla arkasında olduğumuzun bilinmesini istiyor ve bunu tüm Türkiye’ye ilan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'da şehit cenazesinde uğradığı linç girişiminde ihmali bulunduğu için istifası istenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Ensar Vakfı Trabzon şubesi Başkanı Topaloğlu destek çıktı.

Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde düzenlenen basın açıklamasını Trabzon Sivil İnsiyatif gurubu adına Ensar Vakfı Trabzon Şubesi Başkanı Ömer Topaloğlu okudu.

Topaloğlu, “Bakanımız Süleyman Soylu aleyhine bir algı oluşturulması hem çirkin bir yakıştırma hem de anlamsız bir tutumdur. Sayın Süleyman Soylu’nun bu ülke için verdiği ölümcül mücadelenin bir aşamasında CHP mensupları için sarf ettiği sözlerinin, bugünkü saldırının dayanağı olarak gösterilmesi sayın bakanımızın istifasının istenilmesi kabul edilemez bir durumdur. Vatandaşın cenaze anındaki doğal tepkisini siyasal kazanıma dönüştürme gayretleri geçmişte olduğu gibi yine sonuçsuz kalacaktır. Bu anlamda her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bir dönemde, Süleyman Soylu gibi bir bakanın istifasını istemek yanlışların en büyüğüdür. Trabzon’daki sivil toplum kuruluşları dernekleri olarak, Sayın Süleyman Soylu’nun her zamanki gibi daha fazla arkasında olduğumuzun bilinmesini istiyor ve bunu tüm Türkiye’ye ilan ediyoruz” dedi. evladı Soylu’yu istifaya çağırmaları en basit tabiriyle aymazlıktır” diye konuştu.