Erciyes Üniversitesi yenilenen girişinde "T.C." ibaresini kaldırdı

Erciyes Üniversitesi yenilenen girişinde "T.C." ibaresini kaldırdı

Kayseri'deki Erciyes Üniversitesi’nin (ERÜ) yeni yapılan girişinin üzerinde eskisinin aksine T.C. (Türkiye Cumhuriyeti) ibaresinin kaldırılması tepkilere neden oldu.

Kayseri Erciyes Üniversitesi’nin (ERÜ) Sabancı Kültür Merkezi tarafındaki giriş kapısı yenilendi. Yeni yapılan girişte eskisinin aksine T.C. ibaresinin olmadığı görüldü.

Sözcü'nün haberine göre, CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, üniversite giriş kapısının eski ve yeni fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşarak, T.C. ibaresinin kaldırılmasına tepki gösterdi.

"T.C. ibaresi neden rahatsız etti?"

Daha önce AKP'li Melikgazi Belediyesi tabelasından kaldırılan ve AKP'li Başkan Mustafa Palancıoğlu'nun o dönem “Maliyet yüksek” yönünde yaptığı savunmayı hatırlatan Özer, şunları söyledi:

"Hayırdır! Türkiye Cumhuriyeti’nin simgesi T.C. ibaresi neden rahatsız etti? Size de mi ‘maliyet yüksek’ geldi!

O koltuklarınızı, ‘yerli, milli’ havası atıp, caka sattığınız o sıcak makamlarınızı, Türkiye Cumhuriyet’i için, o simge için, bu ülke özgür ve bağımsız bir şekilde ilelebet yaşasın diye canlarını siper eden, feda eden Atatürk ve silah arkadaşlarına yani vatan kahramanlarına borçlusunuz. Bu keyfiliğinizin nedeni apaçık ortada, lakin asla umutsuzluk yok, çok az kaldı güzel yarınlara.."