Erdoğan: Beni Almanya'ya sokmazsanız...

Erdoğan: Beni Almanya'ya sokmazsanız...

İstanbul'da düzenlenen Tokatlılar gecesinde konuşan Erdoğan "Meclisten idam kararı çıktığı anda onu ben onaylarım. Hain sürüsünü devletimizden, toplumumuzdan söküp atmadan asla durmayacağız. Bunların hesabını sormazsak...

İstanbul'da düzenlenen Tokatlılar gecesinde konuşan Erdoğan "Meclisten idam kararı çıktığı anda onu ben onaylarım. Hain sürüsünü devletimizden, toplumumuzdan söküp atmadan asla durmayacağız. Bunların hesabını sormazsak o şüheda, o şehitler hesabını bizden sorar. Biz sorumluluk makamındayız. 16 Nisan hemen ardından parlamentoda çünkü biliyorsunuz anayasa değişikliği gerektiren bir konu" dedi.

Erdoğan "George ne der, John ne der beni ilgilendirmez. Ahmet, Mehmet, Ayşe, Fatme ne der, Rabbim ne der beni o ilgilendirir" ifadelerini kullandı.

Erdoğan "Özgürlükler konusunda birçok Avrupa ülkesinden fersah fersah ilerdeyiz" diye konuştu. "İstersem Almanya'ya gelirim. Ve kapıdan da sokmadığınız anda da dünyayı ayağa kaldırırım" diyen Erdoğan, AKP 'nin 'evet' mitinglerini yasaklayan Hollanda'ya da "vah zavallı vah" diye seslendi.

'GAZETECİ DEĞİL TERÖRİST'
Tutuklanan Die Welt muhabiri Deniz Yücel için bir kez daha “Gazeteci değil, terörist'' diyen Erdoğan şöyle devam etti: 

“Ben Nazizmin Almanya’da bittiğini zannediyordum, meğerse halen devam ediyormuş. Açık ortada. Eğer demokrasiye inanıyorsan benim bakanım, hem bakanınla görüşecek, hem salon toplantısı yapacak. Neden rahatsız oluyorsun? Baktık ki Hollanda da aynı şekilde açıklama yapmış, vah zavallı vah. Bunlar kendi iradeleriyle hareket etmiyorlar. Zannediyorlar ki Erdoğan, Almanya’ya gelecekti. Ben istersem gelirim. Ve kapıdan da sokmadığınız zaman da dünyayı ayağa kaldırırım.''

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem