Erdoğan: Bu sistem var ya bu sistem, bu hayırcılar var ya bu hayırcılar

Erdoğan: Bu sistem var ya bu sistem, bu hayırcılar var ya bu hayırcılar

Tuz Gölü Doğalgaz Tesisleri açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan referandum süreciyle ilgili olarak, "İmzayı attık, hayırlı olsun, 16 Nisan'da 'evet' mi?" dedi. Erdoğan, referandumda 'hayır' oyu kullanacaklara yönelik...

Tuz Gölü Doğalgaz Tesisleri açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan referandum süreciyle ilgili olarak, "İmzayı attık, hayırlı olsun, 16 Nisan'da 'evet' mi?" dedi. Erdoğan, referandumda 'hayır' oyu kullanacaklara yönelik  "Bu 'hayır'cılar var ya, bunlar sadece laf üretirler" ifadelerini kullandı.

Tesisle ilgili konuşan Erdoğan, "Emeği geçen, eski bakanlarımız, şimdi de Berat Bey'le birlikte Çinli yetkilileri huzurlarınızda tebrik ediyorum" dedi ve ekledi: "Bizim hizmetimizin ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamaz. Bu hayırcılar var ya bunlar, bunlar var ya bunlar, bunlar sadece laf üretirler ama biz size aşığız."

'BU SİSTEM VAR YA BU SİSTEM'

"Biz dertliyiz be. Biz bu millete aşığız. Onun için koşacağız" diyen Cumhurbaşkanı, "İşte onun için diyoruz ki, bu sistem var ya bu sistem. Bu bizim bileklerimizde prangaydı. 16 Nisan'da bu prangaları söküp atmaya var mıyız? Hep beraber yapacağız bunu" dedi.

TÜRBAN YASAĞI DEMOGOJİSİ

4 çocuğunun da imam hatipte okuduğunu belirten Erdoğan, "Kapılarda çok çile çektik. Kızlarımı başörtülerinden dolayı çocuklarımızı maalesef kat sayısına tabi tutarak istedikleri üniversiteye sokmadılar" dedi. Çocuklarının türban yasağı yüzünden yurtdışında okumak zorunda kaldıklarını ileri süren Erdoğan, şöyle konuştu:

"Biz de çocuklarımızı yurt dışına göndermek zorunda olduk. İmkan vardı yaptık, dünyanın en güçlü üniversitelerinde okudular ama Türkiye'de maalesef üniversiteye sokmadılar. Az önce sayın başbakan da söyledi, biz hiçbir beşeri gücün önünde eğilmeyiz. Biz sadece rabbimizin huzurunda, rükuda, secdede eğiliriz."

'İDAM KONUSUNDAKİ TAVRIMI BİLİYORSUNUZ'

İdam tartışmalarıyla ilgili olarak "Bu konuda benim tavrımı biliyorsunuz. 16 Nisan inşallah bunun ilk işareti olacak" diyen Erdoğan, "Benim askerimi, polisimi, koruyucumu, vatandaşımı şehit edenin akıbeti aynen idamdır. Parlamentoda yasama organı anayasayı değiştirir, adımını atar. Buna evet mi? İşte anamuhalefet bundan çekiniyor" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
GENEL