Erdoğan: Bu soykırımı lanetliyorum

Erdoğan: Bu soykırımı lanetliyorum

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:İsrail'in yaptığı bir soykırımdır. Ve bu soykırımı ilk defa yapmıyor. 1948'den beri bu işgal devam etmektedir.Teröristlerle verdiğimiz mücadele sebebiyle, teröristleri...

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

İsrail'in yaptığı bir soykırımdır. Ve bu soykırımı ilk defa yapmıyor. 1948'den beri bu işgal devam etmektedir.
Teröristlerle verdiğimiz mücadele sebebiyle, teröristleri öldürdüğümüz zaman bizi hesaba çekenler, şu anda kendi topraklarını işgal edenlere karşı en ufak bir ses çıkarmıyorlar.

Bu insanlık dramını, soykırımı hangi taraftan olursa olsun, ister Amerika ister İsrail, lanetliyorum.
Filistinli kardeşlerimizle dayanışma için ülkemizde yarından başlamak üzere 3 gün milli yas ilan ettik.

'CUMA GÜNÜ YENİKAPI MEYDANINDA ZULME KARŞI DEV BULUŞMAMIZI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ'
Cuma günü öğleden sonra, YeniKapı meydanında zulme karşı dev buluşmamızı gerçekleştireceğiz.
Bugünün, İslam dünyası olarak Kudüs'ü kaybettiğimiz bir gün olmasına asla izin vermeyeceğiz. Filistinli kardeşlerimizin yanında olmayı kararlılıkla sürdüreceğiz.

Sayın (Filistin Devlet Başkanı Mahmud) Abbas ve BM Genel Sekreteri başta olmak üzere pek çok liderle görüşmeler yapacağım.

İslam İşbirliği Teşkilatı olarak ramazan ayı boyunca üye ülkelerde Filistinli kardeşlerimiz için yardım kampanyası düzenleyeceğiz.

Sağduyu sahibi Hristiyan, Musevi ve diğer inanç sahiplerinden herkesi bu haksızlığa karşı seslerini yükseltmeye çağırıyoruz.

AFAD ve Genelkurmay Başkanlığımızın koordinasyonunda Gazze'deki yaralıların tahliyesi için gerekli çalışmalara başladık.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem