Erdoğan, CHP'li Özel'e yüklendi... Özel’den anında cevap geldi

Erdoğan, CHP'li Özel'e yüklendi... Özel’den anında cevap geldi

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu ve dün Meclis'te yaşanan gerginlikle alakalı "Dün orada bir terbiyesiz vardı nasıl olduğunu nereden biliyorsun? Kalkıp İstanbul Emniyet Müdürü...

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu ve dün Meclis'te yaşanan gerginlikle alakalı "Dün orada bir terbiyesiz vardı nasıl olduğunu nereden biliyorsun? Kalkıp İstanbul Emniyet Müdürü ile şöyle konuşmuşmusuz inmişiz. İnsanda ahlak denilen bir şey olur!" şeklinde çıkıştı.

"AKP GENEL BAŞKANINA YAPABİLİRSİN AMA CUMHURBAŞKANINA YAPAMAZSIN"

Erdoğan şöyle devam etti:

erdogan-sinirli-foto1.jpg

"Nasıl olsa Cumhurbaşkanı balkonda oturuyor konuşma hakkı yok oaradan bol bol sallıyorsun edepsizce el kol hareketi yapıyorsun. Sen bu el kol hareketini; yaptırmam ya, AK Parti Genel Başkanı'na yapabilirsin ama bu ülkenin Cumhurbaşkanı'na yapamazsın. Onun için bir defa haddini beleceksin. Ama bunlarda böyle bir ahlak anlayışı yok. Dün oradaki (Genel Kurul'daki) gelişmeler gerçekten bir afet, bir felaketti."

Hem cumhurbaşkanı olan hemde AKP'yi yöneten Erdoğan'ın bu sözleri, iki koltukta da kendisinin olması nedeniyle son derece tuhaf karşılandı.

CHP'li Özel'den Erdoğan'a böyle yanıt verdi:

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan olan yaratan "Ben aşağıda olsaydım ağzının payını verirdim" sözlerine cevap verdi.

23 Nisan resepsiyonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'li Özgür Özel'e TBMM'deki konuşmasından dolayı tepki göstererek "Ben aşağıda olsaydım ağzının payını verirdim" diye konuşmuştu. BirGün'e konuşan Özel ise Erdoğan'a cevap verdi.

ozgur-ozel.jpg

'LOCADAN DEĞİL, GENEL KURUL'DAN TAKİP ETSEYDİ YANITINI VEREBİLİRDİ'

Yaptığı açıklamada sözlerine açıklı getiren Özel, Erdoğan'ın locada oturduğunu işaret ederek, "Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, bugün TBMM Genel Kurulu'nda kullandığım, tamamı Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu tutanaklarında yer alan ifadelerden rahatsızlık duyduğu anlaşılmaktadır. Kendisi benim ifadelerime yönelik gerekli cevabın verilmediğini düşünüyor. Cumhuriyet Halk Partisi olarak parlamenter sistemi savunuyoruz ve 24 Haziran'da da seçimleri kazanarak, kuvvetler ayrılığını yeniden tesis edecek, parlamenter sistemi geri getireceğiz. Sistemi değiştirmemiş olsalardı, hükümetin başı TBMM Genel Kurulu'nu yukarıdaki locasından değil, Genel Kurul salonunda takip edebilirdi. Bu durumda, buradan yanıtını verebilirdi" şeklinde konuştu.

"KENDİSİNE EN YAKIN MEDYA KURULUŞUNDA, KENDİ BELİRLEDİĞİ GAZETECİLERLE, İSTEDİĞİ SAATTE"

Özel Erdoğan'a "Ağzımın payını, bana verilmesi gereken dersi nerede vermek istiyorsa ben hazırım. Kendisine en yakın medya kuruluşunda, kendi belirlediği gazetecilerle, kendi istediği saatte, kendi istediği kadar danışman ve koruma ordusuyla karşısına çıkmaya hazırım. Ben tek başıma geleceğim" diyerek tartışma çağrısı yaptı.


 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika