Erdoğan-Davutoğlu cephesinde 'dolandırıcı' tartışmaları

Erdoğan-Davutoğlu cephesinde 'dolandırıcı' tartışmaları

Kulis’te İsmail Dükel ve konuğu Gazeteci-Yazar Fahrettin Fidan, Erdoğan ve Davutoğlu arasında yaşanan “Dolandırıcı-Mal Varlığı” tartışmalarını ...

Kulis’te İsmail Dükel ve konuğu Gazeteci-Yazar Fahrettin Fidan, Erdoğan ve Davutoğlu arasında yaşanan “Dolandırıcı-Mal Varlığı” tartışmalarını değerlendiriyor.

Ne olmuştu?

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Halkbank’ı dolandırmak istiyorlar” sözleriyle alevlenen tartışmaya sosyal medya hesabı üzerinden cevap veren eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, hakkındaki iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Şehir Üniversitesi’nin siyasi partinin Merkez Karar ve Yönetim Kurulunda tartışılmasını eleştiren Davutoğlu, “Bu hem üniversiteye yönelen husumetin altında gerçek niyeti hem de devlet düzenimizin gelmiş olduğu durumu bütün çıplaklığıyla gözler önüne sermektedir” dedi.

Eleştirilere yanıt veren Davutoğlu, “Kimin nereye savrulduğunu, kamu kaynaklarının hangi amaçla nasıl kullanıldığını, servet oluşturma bakımından kimin nasıl statü değiştirdiğini milletimiz daha iyi bilir” diye konuştu.

Bahsi geçen arazinin yasalara uygun şekilde devir yapıldığını belirten Ahmet Davutoğlu, “Devri yapılan arazinin eğitim dışında kullanılması mümkün değildir ve Üniversite amacının dışına çıkmamıştır” ifadelerini kullandı.

Son Dakika Haberleri